X-Bionic Trick – novinka pre 2014

25. 10. 2013 | Jaro

X-Bionic predstavil novú technológiu, ktorú na trh uvedie s budúcoročnou letnou kolekciou – The Trick. Ak už X-Bionic poznáte, určite viete, že sú veľkí inovátori a stále prichádzajú s rôznymi novinkami.

Základom prakticky každého prádla X-bionic je termoregulácia a udržiavanie športujúceho tela na teplote 37 stupňov, čo športovcovi v konečnom dôsledku šetrí značnú časť energie. Ostatné technológie tu rozpisovať nebudem, bolo by to nadlho a určite ich nájdete aj v popise jednotlivých produktov 🙂

Ako The trick funguje:

telo využíva pot na ochladzovanie organizmu. Kým sa ale začne potiť uplynie zbytočne dlhý čas a čo je dôležité, telo sa až po proces potenia zahreje na zbytočne vysokú teplotu. The Trick využíva fakt, že sa v mieche nachádzajú senzory tepla, ktoré do mozgu vysielajú signály o tom, či sa telo má začať potiť alebo nie. Izolačnou vrstvou nad miechou sa vďaka tejto technológii vyšle do mozgu signál a  ten dá telu pokyn na začatie potenia a teda ochladzovania tela. Výhodou je, že ak je takýmto spôsobom mozog oklamaný, telo až v tak vysokej  miere teplo nevníma.

Pozrite si hlavne video v ktorom je technológia dopodrobna vysvetlená:

 

Toto video síce so spomínanou technológiou nesúvisí, ale na druhej strane dobre zasvätí do fungovania termoregulácie a X-Bionic (bolo to odvysielané v rámci Sport Science na Eurosporte).

Zaujala vás nová technológia alebo máte nejaké otazky k X-Bionic? Neváhajte nám napísať do komentárov alebo na náš mail. V každom prípade si na Trick budeme musieť počkať do jari 2014 🙂

Všetky ostatné detaily nájdete na podstránke X-Bionicu venovej The Trick technológii.

X-Bionic_The_Trick_vysvetlenie

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *