Tvarovanie rýchlostných korčúľ – Bont

21. 9. 2012 | Jaro

Podľa výrobcu korčúľ Bont sa v ich prípade jedná o tie najtvarovateľnejšie topánky na svete. Tvarovanie je možné prostredníctvo teplovzdušného fénu alebo rúry (na pečenie, takú akú ma každý doma 🙂 ). Na vytvarovanie celých topánok jednoznačne odporúčame rúru. Ak chcete ešte doladiť nejaké jednotlivé časti, môžete použiť fén.

Návod:

– ak máte v topánkach vyberateľnú vložku, vyberte ju. Ak to nie je možné, môžete topánky tvarovať tak ako sú

– ostatné značky sa väčšinou tvarujú aj s rámom pripevneným na topánke. Špecifikum topánok Bont je, že rám na topánke nemusíte nechávať. Dajte teda dole rámy vrátane koliesok a všetkého ostatného. Klipsne sa dole nedávajú. Pri takejto teplote sa im nič nestane, nemusíte sa obávať.

nechajte rúru predhriať na 85°C. Toto je ďalšie špecifikum topánok Bont, sú tvarovateľné už pri nižšej teplote, ako ostatné značky. Pozor, vyššie teploty by vašu topánku mohli poškodiť a mohli by ste stratiť záruku.

–  keď je rúra predhriata, vložte jednu topánku dovnútra na 20 minút.

– po vytiahnutí topánku neobúvajte okamžite, mohla by vám teoreticky popáliť nohu. Nechajte ju trošku vychladnúť a až následne obúvajte. (doplním sem vlastnú skúsenosť. Tvaroval som si aj Luigino pri 95 stupňoch a obul som si ich hneď. Síce to trošku pálilo, ale cez ponožku to nie je nič strašné. Netreba sa toho teda báť, ale je to samozrejme na vlastné riziko)

– kým ste ju vytiahli, mohli ste do rúry rovno vložiť druhú topánku

– po obutí zatiahnite šnúrky a pracku (pracku zatiahnite až keď vychladne)postavte sa na  topánku , pokrčte nohu vopred do korčuliarskej polohy a nechajte topánku vychladnúť. Tvarovanie môžete zopakovať koľko krát chcete. Počet tvarovaní nie je nijako obmedzený.  

– v prípade, že sú nejaké miesta, ktoré v topánke obzvlášť prekážajú, môžete použiť plastovú časť šrobováka (rúčku) a zvnútra sa ich snažiť vytlačiť kým je topánka teplá.

– napokon prikladáme aj video, budete mať tak celé tvarovanie aj vo vizuálnej, lepšie predstaviteľnej podobe

 

Tip č. 1:  šnúrky doťahujte smerom od seba navzájom, nie k sebe (smerom hore). Ušetríte tak očká a budú vám dlho dlho slúžiť. Je to obzvlášť dôležité kým sú topánky teplé

Tip č. 2: tvarujte topánky v ponožkách aké budete nosiť

Máte vlastné skúsenosti, otázky alebo tipy? Podeľte sa s nami o ne v komentároch. Máte námet na ďalší článok? Napíšte nám na obchod (@) korcule.com.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *