Nový systém uchytenia rámu – Trinity

16. 5. 2017 | Lukáš

Firma Powerslide testovala jazdu na troch kolieskach od roku 2006, kde postupne začali s menšími priemermi koliesok, akými boli 100mm. Dnes sa dostali až na rozmery 125mm. Korčule sú preto postavené vyššie, čo má za následok vyššie položené ťažisko. Na teba to vplýva tak, že sa na svojich rámoch sa budeš cítiť menej stabilný, čo ti zabráni v zlepšeniu svojej techniky a pocitu z jazdy. Na klasické dvojbodové uchytenie rámu o topánku, však vplýva omnoho väčší tlak pri prenášaní váhy z jednej hrany na druhú.

Preto sa firma Powerslide rozhodla pre revolučnú novinku ktorá vyrieši tieto problémy. Vymysleli trojbodové uchytenie rámu o topánku korčule, ktoré nazvali ‚Trinity Mounting System‘. Čo to ale znamená?

Klasické uchytenie

Dvojbodové uchytenie

Dvojbodové uchytenie

Klasické rámy sú prichytené o topánku dvomi súbežnými uchyteniami ležiacimi oproti sebe. Ty máš ešte možnosť nastavenia rámu po horizontálnej línii, inak povedané nastavenie smerovania rámu do istého uhlu. Problém však nastáva pri kolieskach s väčším priemerom, kde práve klasické uchytenie bráni vloženiu kolieska hlbšie do rámu a topánky. Mnohí výrobcovia sa ešte pred časom pretekali o to, kto dokáže postaviť rám a topánku tak, aby bolo ťažisko čo najnižšie, a tým tvoja stabilita maximalizovaná. Všetci narazili na limitáciu v uchytení ktorá im v tom bránila.

Trinity uchytenie

Trinity, trojbodové uchytenie

Trinity, trojbodové uchytenie

Powerslide sa rozhodol pre inovatívne riešenie trojbodového uchytenia. Uvoľnilo sa tým miesto ktoré môžu vyplniť kolieska ktoré sú usadené hlbšie v ráme a topánke korčúľ. Ťažisko sa znížilo o niekoľko milimetrov a pevnosť uchytenia sa zvýšila. Powerslide však priznal, že nerátali s benefitom ako je vyššia obratnosť a tlmenie vibrácii. Prenos váhy z hrany na hranu je jednoduchší čo je skvelou novinkou pre tých, čo majú problémy so zlepšovaním svojej techniky. V oblasti freeskate bolo zaznamenané tlmenie nárazu po dopade zo skoku. Váha bola v mnohých prípadoch redukovaná a to až o niekoľko desiatok gramov.

Trinity mounting system

Trinity mounting system

Zhrnutie benefitov oproti klasickej metóde uchytenia:

  1. Korčule sú posadené nižšie čo má za následok viac stability
  2. Systém uchytenia je silnejší a tlak je rovnomerne rozložený
  3. Trinity ti zabezpečí vyššiu obratnosť
  4. Zlepšené tlmenie vibrácií
  5. Zvýšené tlmenie nárazu pri dopade zo skoku
  6. Váha bola v mnohých prípadoch redukovaná o niekoľko desiatok gramov

Systém trinity bude dostupný pre mnohé modely značky Powerslide v roku 2017. Nájdeš ich v našej predajni na Černyševského 24 v Bratislave a na našom e-shope Korcule.com. Tešíme sa na teba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *