The Wizard of Wall Street

14. 12. 2015 | Jaro

Kto by nemiloval korčuliarske videá? Ak čítaš tento blog, odpoveď je jasná. Rád by som tu predstavil niečo, na čo možno nenarazíš pri obyčajnom browsovaní youtubu. Dlhšiu dobu ma veľmi baví sledovať chalanov z Mushroom blading. Tí sú z Kanady a tak nejako tiež prepojení na kanadský korčuliarsky obchod s viacerými pobočkami v Kanade a USA, Shop Task.  Tento okruh korčuliarov pochádza prakticky zo 100% spomedzi aggressive korčuliarov.

Mushroom blading, začali pred časom objavovať čaro „veľkých koliesok“, ktoré bývali často pre aggresive korčuliarov tabu. Z používania väčších 80mm koliesok v skateparku prešli postupne na 84, 90 a pred 100mm sa to do určitej miery zastavilo.  100mm a 110mm nie sú zrovna najobratnejšie kolieska a na trhu je málo rámov, ktoré by asi zniesli zaobchádzanie v skateparku.

Na rad preto nastúpil vývoj vo vlastnej réžii. To pre chalanov nebola úplna novinka, Leon Basin sa už predtým podieľal na vývoji vnútorných papúč / linerov od kanadaskej firmy  Intuition, ktorá vyrobila liner špeciálne určený do kolieskových korčúľ (Intuition je mimo chodom firma, ktorá vyrába papuče do lyžiarok top značiek ako aj napríklad Atomic atď) . Teraz ale späť k rámom. Svetlo sveta uzreli Wizard frames určené pre 100mm a 110mm kolieska. Dizajn hrozný, čo si budeme hovoriť.  Rám má ale aj napriek veľkým kolieskam natural rocker vďaka čomu sú korčule nadštandardne obratné a umožňujú robiť triky skoro také, ako na malých kolieskach.  O odolnosti asi ani netreba polemizovať.

Rám Wizard s topánkou Seba SX, ktorá je oskalpovaná o vnútornú výstuž a doplnená vnútornú topánku Intuition liner

Rám Wizard s topánkou Seba SX, ktorá je oskalpovaná o vnútornú výstuž a doplnená vnútornú topánku Intuition liner

Mimochodom, nejaké videá zo Shop Tasku nájdeš aj na youtube channel TASK TV. Žiaľ už tam nepublikujú, ale je tam 371 videí, kde Leon odovzdáva svoje know how, rozpráva o produktoch a vloguje. Je to super a videá ma veľmi bavili. Odporúčam. Shaun Unwin, manažér jedného z obchodov teraz pár videí publikoval aj na channeli s názvom Shop Task , ak by ti predchádzajúce videá nestačili.

Mushroom blading tiež začali púšťať videá aj na VIMEO. Toto je ich kanál, nájdeš na ňom viac ako 180 videí, vrátane jednotlivých sérii BIG WHEELS, kde chalanani experimentujú s väčšími a väčšími kolieskami.

Tiež je tam jedno VOD video (video on demand). Platené video, ktoré je dlhé až 26 min a určite stojí za to. Tu je naň link. 

a toto je trailer. Chalani si dali tour po kanadských skateparkoch:

ZONE from Mushroom Blading on Vimeo.

Konečne sa dostávam k tomu, kvôli čomu som blog vlasne začal písať. Leon Basin dostal nápad natočiť video ako sám korčuľuje ulicami New Yorku. Pôvodne som mal v pláne napísať tri vety o tom aké cool video to je, ale nedalo mi nepriblížiť pre neznalých všetko to, čo tomu predchádzalo a ako sa vlastne Leon a spol dostali k veľkým kolieskam.

Video je dlhé až 10 min. Patrí k nemu aj 25 minút „behind the scenes“ a 1 hodinový rozhovor s Leonom v audio formáte. Za takúto mega dávku multimediálneho si je treba zaplatiť. Prístup a možnosť stiahnutia stojí 3€. Ak by si si chcel kúpiť prístup len do jedného zo spomínaných videí, kúp si toto. Čestne prehlasujem, že nedostávam žiadnu províziu z predaja videí 🙂 Som len fanúšik. Pre kúpu videa klikaj sem, toto je len trailer:

The Wizard of Wall Street – VOD Trailer from Mike Torres on Vimeo.

 

Tak čo, napozeráš najprv len bezplatné videá alebo si zainvestoval do prémiového obsahu. Napíš nám do komentárov, čo ťa zaujalo najviac.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *