Ako vybrať kolieskové korčule

So správnym výberom veľkosti ti vieme poradiť. Máme prehľad v tom, ktoré korčule ako sedia, z ktorej značky je lepšie vybrať väčšie číslo a naopak. Preto neváhaj a obráť sa na nás.

Ak vyberáš korčule na diaľku a vieš zistiť dĺžku nohy obdarovaného/obdarovnej, pomôže ti tento návod. 

Taktiež by sme radi doplnili, že toto nie je náš ultimátny návod na výber korčúľ. Chceme ťa ním inšpirovať, dať tip a s konkrétnym výberom samozrejme veľmi radi pomôžeme a poradíme.

Najpopulárnejšie typy inline korčúľ

Detské korčule

Najednoduchšie sa vyberajú detské inline korčule. Všetky sú rozťahovacie a porastú spolu s deťmi. Stačí vybrať interval rozťahovania, ktorý sa hodí najviac a z ktorého vyťažíš maximum. Ak má dieťa veľkosť nohy 32, môžeš zvoliť rozťahovaciu veľkosť 32-37 a určite aj 33-36,5. Vždy je lepšie korčule vyberať pri spodnej hranici rozťahovania, aby si z korčúľ vyťažil úplne maximum (celá ponuka).

Fitness korčule

Najpopulárnejšia kategória, ktorá sa najviac používa na rekreačnú a tréningovú jazdu na cyklochodníku a hrádzi. Korčule majú mäkkú a pohodlnú topánku. V prípade, že hľadáš rekreačne zamerané korčule, môžeš zvoliť priemer koliesok 4x84mm alebo 3×100. Na oboch variantách korčúľ sa ľahko naučíš korčuľovať a tvoje napredovanie v technike bude rýchle. Ak už sa nejedná o prvé korčule, ideálnou voľbou budú napríklad korčule s 4x90mm alebo 3x110mm kolieskami. Tie sú zamerované tréningovejšie, jazda s nimi je silovejšia.

Pre nadšencov rýchlosti máme v ponuke korčule aj s väčšími priemermi koliesok. Ak už obdarovaný/á vlastní napríklad 4x100mm kolieska, prejsť na 3x125mm kolieska sa vôbec nemusí báť (celá ponuka).

Urban a freeskate korčule

Vyznačujú sa zväčša pevnou plastovou topánkou, ktorá je veľmi odolná a pevná. Mnohí sedenie na nohe priprovnávajú k lyžiarke.  Najpopulárnejší priemer koliesok s týmto typom korčúľ je priemer 4x80mm. Modely s týmto setupom sú extra obratné a ľahko ovládateľné.  Verzie urban korčúľ s 3x110mm kolieskami ale spájajú to najlepšie z dvoch svetov.  Sú rýchle a  zároveň obratné vďaka krátkemu rámu (celá ponuka)