Ako vybrať freestyle kolobežku

Je veľa faktorov, ktoré ovplyvňujú kvalitu / typ freestyle kolobežky. Môžeme si  ich v skratke prebehnúť. Avšak to čo najviac zaváži je jej samotná veľkosť.

Kolobežky pre začiatočníkov sú spravidla ekonomickejšie verzie kolobežiek, ktoré majú zvládnuť len základnú záťaž, prechod po bubnoch v skateparku a podobne. Kolobežky pre mierne pokročilých a pokročilých jazdcov sa začínajú od cien 100EUR a viac za kolobežku. Aj v prípade, že si vyberáš úplne prvú kolobežku a si športovo zdatný, je lepšie zvážiť vyššiu investíciu, aby ti kolobežka vyhovovala aj po dlhšom čase a nemrzelo ťa, že ťa v progrese brzdí.

Výber riadidiel, dosky a podobne by nám zabral ďalších 5 článkov, avšak najdôležitejším prvkom, ktorý výber kolobežky ovplyvňuje je jej samotná veľkosť. Ak sa neodhadné tá, bude kolobežka príliš malá alebo naopak veľká. Tu je prehľadná tabuľka, ktorá ti pri výbere pomôže. V každom popisku freestyle kolobežky máme v popise uvedenú aj výšku riadidiel. V tabuľke nižšie je os X výška jazda a os Y interval výšky riadidiel vhodný pre jazdca. Z uvedeného intervalu samozrejme pri výbere môžeš vybočiť a vybrať si o niečo vyššiu kolobežku ak takú preferuješ. Ak si chceš výber zjednodušiť, môžeš vybrať kolobežku tak, že vrch riadidiel má siahať približne po pás jazdca. Celkovú výšku kolobežky zistíš tak, že k výške riadidiel (ktorá je uvedená v popisku) pripočítaš cca 15cm. 

výška riadidiel freestyle kolobežka

Výška riadidiel freestyle kolobežka

Aby sme ti to pred Vianocami na maximum uľahčili, pripravili sme ti pár tipov na kolobežky pre rôznych jazdcov . Neobmedzuj sa ale naším výberom. Na tomto linku nájdeš úplne všetky kolobežky v našej ponuke. 

Kolobežky pre jazdcov od 4 rokov

Mgp Carve Rookie

Mgp Carve Rookie

Kolobežky pre jazdcov od 6 rokov

Dominator Sniper

Dominator Sniper

Kolobežky pre jazdcov od 8 rokov

MGP VX9 Pro

MGP VX9 Pro

Slamm Assault IV

Slamm Assault IV

Kolobežky pre jazdcov od 10 rokov

AO Quadrum 3

AO Quadrum 3

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Blunt Prodigy S7

Blunt Prodigy S7