Rýchlostné korčule Bont Jet – recenzia

17. 9. 2012 | Jaro

Doteraz som jazdil na Rollerblade Crossfire 90, rozhodol som sa pre Bont Jet. Cena je na speedy veľmi výhodná. Hýbe sa okolo 350€ v závislosti od toho aké veľké kolieska chcete/aký chcete rám.

Rozhodol som sa na odporúčanie z Korcule.com zvoliť kolieska 4x100mm, ktoré budú na moje údajné rýchlokorčuliarske začiatky postačujúce. Vybral som si základnú verziu s hliníkovým alu rámom. Vyšla o dosť menej. 

Topánka korčúľ sa dala veľmi dobre vytvarovať. Aj napriek tomu, že sú topánky nižšie ako moje staré korčule, poskytujú mi v členkoch dobrú oporu. Korčule majú skvelú odozvu, je to pravdepodobne vďaka použitému karbónu a aj troj bodovému systému.

Určite odporúčam radšej trojbodový systém pred dvojobovým. Trojbodový je údajné nižší, máte teda nižšie ťažisko a lepšiu obratnosť. Keď Bont takúto možnosť ponúka treba ju využiť.  Vďaka trojbodovému rozloženiu som ani veľmi nepocítil skok na 100mm.

Spočiatku som sa bál, že budú topánky príliš tvrdé, avšak starosti boli neopodstatnené, veľmi dobre na nohách sedia.

Bont Abec 7 dodávané v komplete sú uspokojivé, kedže som doteraz speedy nemal, neviem to na 100% porovnať.

Kolieska sú kvalitné, už som na nich bol cca 10 tréningov a žiadne výrazne opotrebenie tam nie je badať.

Autor: Martin V.

V prípade, že máte ohľadom Bont Jet nejaké otázky, pokojne sa pýtajte a z Korcule.com vám všetko radi zodpovieme. Poprípade m pomôžeme s výberom správnej veľkosti. 

Po kliknutí na obrázok sa prekliknete na Bont Jet v e-shope:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *