Rudy Project okuliare- nové verzie pôvodných modelov | časť III.

9. 1. 2013 | Jaro

Okrem nových modelov sa v ponuke Rudy Project každoročne objavujú novinky aj medzi pôvodnými modelmi. Či už sa jedná o nové farby jednotlivých rámov alebo sa do pôvodnej verzie rámu vloží nový alebo inovovaný model skiel. Tento rok bol predstavený aj nový typ skiel a úplne nové farby. Pokúsime sa pre vás vybrať tie najzaujímavejšie modely.

Rudy Project Genetyk

Genetyk je jeden z najpopulárnejších modelov či už na Tour de France alebo čo sa vo všeobecnosti predajnosti týka. V roku 2013 sa ho týka v podstate taktiež najviac noviniek. Pôvodná yellow fluo verzia sa už v ponuke nenachádza. Z obyčajne yellow fluo farby zostal len model Genetyk Multilaser Blue racing s postrannými stráničkami. Pôvodný jednoduchý model teraz nahradila varianta yellow fluo gloss a ukázalo sa, že aj v okuliaroch Rudy prechádza skôr ku gloss variantám vzhľadom na väčšiu spoľahlivosť farby.

Rád by som aj obyčajnú yellow fluo farbu obhájil a uviedol tu stručne svoju skúsenosť. Mám sám verziu yellow fluo racing a po dvoch rokoch intenzívneho používania sú okuliare a farba úplne v pohode a opotrebenie je na nich badateľné úplne rovnako ako na akýchkoľvek iných okuliaroch po dvoch rokoch.

Matte black rámy sú s čiernymi sklami už v ponuke. Tento rok ich doplnil rám black glos s asi najdrahšími sklami v ponuke a to Polar3FX Hydrotek.  Jedná sa o polarizačné sklá, ktoré navyše odpodzujú vodu. Rudy Project tento typ skiel odporúča predovšetkým na vodné športy ako napr jachty a pod.

Najväčšou novinkou je pre Rudy Project Genetyk jednoznačne matný rám black stealth v kombinácii so sklami ImpactX Photochromic Clear Ansi Z87+ . Jedná sa o high impact sklá. Sú to teda sklá, ktoré okrem všetkých vlastností, ktoré impactx a photochromic ponúka sú aj extra odolné.  Kódové označenie opisuje normu, ktorou museli sklá prejsť. Presný popis tejto normy nájdete na stránke safetyglassesusa.com.  Vo všeobecnosti platí, že musia vydržať akýsi dropball test, kde sa kovová 2,5 cm guľka vystrelí do skiel v určitej rýchlosti. Testuje sa taktiež ochrana okuliarov pri bočnom náraze. To ako sa pridaná hodnota tejto normy prejaví na cene a popularite okuliarov uvidíme v ďalšej sezóne. (viac info)

 

Rudy Project Noyz

Model, ktorý nosí aj Vincenzo Nibali alebo Ivan Basso v novej sezóne prináša taktiež pár noviniek. Prvou je Tangerine! V tomto prípade sa jedná o peknú oranžovú farbu rámu v kombinácii s multilaser orange sklami. Zrejme nie sú určené pre konzervatívnejších športovcov ale určite dobre sadnú obom pohlaviam. Varianta matného rámu black stealth spolu s fotochromatickými sklami clear už v minulých sezónach postihla viaceré modely. Tento rok sa týka aj noyzov.

Veľkou novinkou, ktoré tu ale doteraz nebola je kombinácia rámu matte black stealt a skiel Pure Grey (Not Photochromic). Okuliare sú v tejto verzii zaradené do kategórie http://korcule.com/okuliare/rudy-project/sportove/rudy-project-magster-impactx-photochromic. Poznámka o tom, že nie sú fotochromatické teda znamená, že sklá Pure Grey majú len vlastnosti impactx a teda sú nepoškriabateľné a nadštandardne odolné. Ak boli doteraz sklá impactx, automaticky pre ne znamenalo, že sú aj fotochromatické. Toto sa od nadchádzajúcej sezóny zmení a Pure Grey budú zrejme označovať sklá, ktoré sú impactx ale nie fotochromatické. Na druhej strane je ale možné, že nás ešte niečím prekvapia. (viac info)


 

Rudy Project Hypermask performance

Extra ľahký  a aerodynamický model bude tento rok  dostupný v dvoch nových farbách. Jedna je v oranžovom štýle skoro na spôsob Noyz Tangerine, akurát táto má rám vo farbe white gloss so sklami multilaser orange. Druhá verzia má čierny rám lesklý rám v kombinácii so swarovskeho diamantami. Načo je dobré dekorovať okuliare, ktoré výrobca odporúča používať napríklad s časovkárskou prilbou a snaží sa ich vyrobiť čo najľahšie diamantami je otázne. Je ale možné, že prekvapia. (viac info)

 

 

 

 

 

 Rudy Project Magster

Populárny model vyrobený z kynetiovej zliatiny a s perforovanym logom v prednej časti Magster má taktiež čo predstaviť do novej sezóny.  V rámci skupiny bez fotochromatických skiel pribudla do ponuky nádherná varianta crystal rámu s multilaser orange sklami. Z vlastnej skúsensti vieme, že sa veľa ľudí takejto farby skiel bojí. Nechú príliš vyčnievať, ale kedže sa jedná o okuliare na šport, myslíme si, že budú mať úspech.

V sekcii fotochromatických skiel sa opakuje rovnaký scenár ako v prípade Noyz. Je predstavený model s matte black stealth rámom a taktiež model matteblack stealth + sklá Pure Grey (Not photochromic) (viac info)

V novej sezóne sa jednoznačne je na čo tešiť a predovšetkým je z čoho vyberať. Padol vám do oka niektorý z modelov? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj fotiek: rudyproject.com

Príbuzné články:

NOVINKY RUDY PROJECT PRE 2013 – OKULIARE

Novinky Rudy Project pre 2013 – Prilby

VÝBAVA PETRA SAGANA

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *