Prvé long track vzdialenosti už tento víkend

7. 2. 2014 | Jaro

Už túto sobotu sa môžeme tešiť na prvú trať Zimných olympijských hier v Sochi. Kategória 5 000 mužov odštartuje 15:30 miestneho času a 12:30 nášho času. Najväčším favoritom je jednoznačne Sven Kramer, držiteľ svetového rekordu na 5 000 a aj 10 000 m . Po posledných olympijských hrách má jednoznačne čo doháňať.  Vo Vancouveri síce získal zlato na 5 000m, avšak na 10 000m bol po zlej výmene dráh diskvalifikovaný. Nezmenil to ani fakt, že sa tak nestalo jeho chybou, ale chybou najlepšieho holandského trénera Gerarda Kemkersa, ktorý ho aj napriek tomu, že Sven smeroval do správnej dráhy,  poslal do zlej.  Smutnejšie je to o to viac, že mal našliapnuté na zlatú medailu,  na traťový a na olympijský rekord. Stalo sa to po 6 600m z  10 000m. A áno, spolu s trénerom sú  stále spolu, ak by náhodou niekto pochyboval. 🙂  Prečítaj si napríklad tento článok, ak ťa zaujmajú ďalšie detaily.

Tu je kratšie video s dramatickou hudbou

 

a tu dhlšia varianta. Je tam vidno, že počas preteku Sven o diskvalifikácii na rozdiel od trénera nevedel:

 

Sven ale určite nebude jediný, ktorý by si mal zaslúžiť pozornosť. Štartovať tu budú aj výborný inline korčuliari. Na trati 5000m uvidíme Ewena Fernandeza, francúza jazdiaceho v profi tíme Powerslide. Výrazne sa podieľal na úspechoch Alexisa Contina na uplynulých  inline majstrovstvách európy.

Hviezdou z inline sveta bude  aj Bart Swings. Nemalo by zmysel vymenovávať všetky jeho tituly a inline  úspechy. Stačí spomenúť posledné víťazstvo na berlínskom maratóne. Na zvládnutie 42km dlhej trate mu stačilo menej ako 60 min.

bart-on-ice

Najzaujímavejšou postavou z inline sveta na trati bude jednoznačne američan  Joe Mantia.  Potom čo vyhral v inline korčuľovaní prakticky všetko čo sa dalo, sa rozhodol pre kariéru na ľade. Za 2 sezóny sa dokázal kvalifikovať na olympiádu a neplánuje sa na nej len zúčastniť. Zaútočiť na medailu plánuje na 1500m trati.

mantiaice

mantiaice-2 mantia-ice-3

Z francúzskych médii pred pár dňami dorazila jedna nepríjemná správa týkajúca sa ďalšieho skvelého francúzskeho inline rýchlokorčuliara Alexisa Contina. Ten podľa všetkého v Sochi vážne ochorel a nebude môcť reprezentovať svoju krajinu. Podľa tohto článku musí taktiež okrem svojich súperov bojovať aj so svojím rýchlokorčuliarskym zväzom. 

alexis-contin

Ak bude holandská NOS.NL alebo niekto iný vysielať priamy prenos, určite zverejníme link buď tu alebo na našom facebooku.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *