Prvá lyžiarska prilba s BOA

17. 11. 2014 | Jaro

Uvex v aktuálnej sezóne predstavil novinku s názvom Uvex P2us (čítaj Plus dva). Charakteristická je výnimočnou kombináciou dvoch technológii, ktoré sú pre prilby typické – inmould a hardshell. Zaujmavá je aj zaujmavým matným povrchom, ktorý na dotyk pôsobí skoro až gumene, čo nasvädčuje tomu, že P2us bude extra odolná aj voči rôznym drobným škrabancom.

Hlavnou špecialitou prilby je ale systém BOA . BOA väčšina z nás pozná ako veľmi praktický, spoľahlivý a rýchly spôsob zapínania na korčuliach, cyklistických tretrách alebo snowboardových topánkach. Jedná sa o praktické koliesko, ktoré do seba natáča šnúrku alebo pevné oceľové lanko. Výhodou je, že sa topánka dotiahne rovnomerne a rýchlo. Dotiahneš si ju ľahko aj počas jazdy.  V cyklo tretrách sa BOA v top modeloch preferuje aj napríklad kvôli lepšej aerodynamike.

 

Výhodou je taktiež to, že BOA poskytuje na svoj systém celoživotnú záruku a náhradné diely ti kedykoľvek zadarmo pošle. Alebo nám do servisu a ten ti samozrejme aj radi sprostredkujeme.

Pri Uvexe sme zvyknutí na IAS systém. Ten reprezentuje štandardné koliesko a rovnomerné dotiahnutie po obvode je samozrejmosťou. Vylepšená varianta je potom systém IAS 3D,  ktorý ti umožní prilbu okrem obvodu prispôsobiť aj na výšku.

Najväčšou výhodou  BOA je ale v tomto prípade možnosť prispôsobiť si prilbu po veľmi malých kúskoch. Vďaka tomu si prilbu prispôsobíš dokonale presne na svoju hlavu. BOA je taktiež ľahšie, bezpečnejšie a spoľahlivejšie ako štandardný systém.

BOA Winter

BOA Winter

 

Pre dámy je s BOA zasťahovaním pripravený v ponuke Uvexu model P2us WL . Model Uvex P2us je unisex model vhodný pre dámy a aj pánov.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *