Okuliarové novinky na Tour de France

16. 7. 2015 | Jaro
Oakley Jawbreaker Cavendish Edition polished black / prizm road lenses

Tour de France je absolútnym vrcholom cyklistickej sezóny. Profíci smerujú svoju top formu práve na toto podujatie a značky chcú ukázať to najlepšie čo sa im za uplynulú sezónu vyvinúť a pripraviť.

Ak výde čas, Tour si pozriem rád z viacerých dôvodov. Veľkú časť prípravy na korčuliarsku sezónu absolvujeme na cestnom bicykli, taktika a pretekanie je na cyklistických pretekoch veľmi blízke rýchlokorčuliarskym maratónom a v neposlednom rade profi tímy sa ukážu v tej top výbave a  to predsa žiadneho „gear geeka“ nenechá chladným.

Oakley valcuje zastúpením v profi pelotóne

Oakley rozhodne nemá núdzu o zdroje určené na promo na profi podujatiach a tak je optika drvivej väčšiny protour tímov zabezpečená práve americkou značkou.  V prebiehajúcej sezóne boli predstavené 3 športové novinky. Nástupca popuárneho modelu Flak – Flak 2.0 XL – vhodný skôr na menšie a stredné tváre, evolúcia večného modelu Radar – Radar EV – s agresívnejšími tvarmi a nožičkami výrazne inšpirovanými modelmi Flak a napokon absolúútna novinka, model Jawbreaker. Posledný menovaný v sebe nezaprie mierny nádych retro a inšpiráciu modelom Eyeshade. Na druhej strane ale detaily pôsobia futuristicky až scifi.

Oakley Eyeshade

Oakley Eyeshade

Niektorí model Jawbreaker od prvého momentu nenávidia, prirovnávajú ho k lyžiarskym okuliarom. Tí ostatní ho ale milujú a okuliare sa im zdajú extra cool. Veľký tvar skvele ochráni a vetracie otvory na správnych miestach sprostredkujú dokonalé prúdenie vzduchu. Jawbreaker sú navyše prvé okuliare, ktoré majú  nastaviteľnú dĺžku stránic. je taktiež jediný spomedzi troch noviniek, ktorý obsahuje Switchlock systém (systém rýchlej výmeny skiel. Konkrétny mechanizmus sa líši model od modelu) .

Na vývoji sa podľa všetkého podielal Mark Cavendish. Ten je hlavnou tvárou tohto modelu. Prvý krát ho v Jawbreakeroch bolo možné vidieť na začiatku sezóny, keď ako jediny nosil na pretekoch v arabských krajinách veľké a futuristicky vyzerajúce okuliare. V tom čase sa už začalo aj na Oakley fórach špekulovať a diskutovať o pripravovanej novinke.

Cavendish Jawbreaker - first look

Cavendish Jawbreaker – first look

 

 

Oakley Jawbreaker Cavendish Edition polished black / prizm road lenses

Oakley Jawbreaker Cavendish Edition polished black / prizm road lenses

Na Tour de France to s Oakley Jawbreaker potom vypuklo totálne. Zastúpenie majú v tímoch Etixx Quickstepp,  Sky, Tinkoff Saxo, Astana, BMC, Lampre, Giant Alpecin a ďalších…

giant

Sagan White Jersey Jawbreaker

Sagan White Jersey Jawbreaker

TDF_Jawbreaker

Jawbreakery ale nevytlačili ostatné modely okuliarov Oakley, ktoré jej sponzorovaný jazdci nosia. Aj to je zrejme dôkazom toho, že sa jedná o kontroverzný dizajn a veľa jazdcov zostalo pri decentnejších modeloch ako napríklad Radarlock alebo Radar EV.

Všetko z Oakley u nás nájdeš na tomto linku.

Oakley Radar Ev

Oakley Radar Ev

Nenápadný Rudy Project

Taliansky vyrobca zažil boom v uplynulých rokoch obzvlášť vďaka tímu Cannondale a Petrovi Saganovi. Kombinácia skvelých výkonov a Petrovho šoumenstva je obrovský magnet na zákazníkov.  Po Saganovom prestupe do Tinkoff Saxo akoby v talianskom Trevise zaspali. Aj napriek snahe som nedokázal nájsť cyklistický tím, ktorý by Rudy Project sponzoroval. Na tour som si napokon všimol tím Bora Argon. Niektorí členovia mali niečo z Rudy Projectu čo som doteral nevidel. Bora Argon je tím, ktorí na tour dostal divokú kartu a ich rozpočet sa vraj ani zďaleka neblíži rozpočtom top tímov. Na ich webe som napokon našiel jazdcov v okuliaroch Rudy Project a Oakley. Povedal som si teda, že si ich chalani asi kupujú alebo si vyberajú čo chcú? Napokon ale Rudy Project zverejnil článok o pripravovanej novinke, ktorú plánujú predstaviť na expe Eurobike v auguste a aktuálne s ňou jazdí tím Lotto Jumbo, jazdci z Bora Argon, IAM, Cofidis a viacerí pro triatlonisti a ironman pretekári.  Pripravovanou novinkou budú okuliare Rudy Project Tralyx. Zatiaľ neviem nič extra, ale vyzerá to na okuliare kde si dali extra záležať na odvetraní. Vetracie otvory sú dokonca súčasťou hornej časti rámu. Rudy Project zrejme predstaví aj nový nosník. Štandardne sa buď do rámu alebo do skiel (v tomto prípade) šróboval. Tu jeho časť akoby drží strednú časť skiel v ráme. Preto predpokladám, že taliansky výrobca aj predstavý úplne nový nosník. Vyzerá úplne rovnako ako pri Oakley Radarlock.

 

Model Rudy Project Tralyx bude dostupný od septembra 2015.

news_990_505_jumboLotto_08 news_990_505_jumboLotto_09 news_990_505_jumboLotto_10

 

Všetko z Rudy Project u nás hľadaj tu. 

Gáléria produktov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *