Ochutnali sme – GU BREW (recenzia)

26. 5. 2013 | Pavel.S

Asi každý vie, že samotné trénovanie nebude mať nikdy tie vysnívané výsledky bez tej správnej výživy. Spomedzi širokej škály produktov na celosvetovom trhu si nie je vždy ľahké vybrať. Preto ti prinesieme recenziu produktu GU BREW SMOOTHIE, ktorý je regeneračný nápoj užívaný ihneď po náročnejšom tréningu. Tento veľmi chutný čokoládový nápoj ti dodá stratené živiny vo forme sacharidov a taktiež kvalitné proteíny, ktoré slúžia pozitívne na obnovu tvojich tréningom namáhaných svalov.

Telo je po tréningu vyšťavené a potrebuje kvalitné živiny pre správnu regeneráciu. V prípade, že sval nedostane do 30 minút po tréningu kvalitný proteín, ktorý je plný kvalitných BCAA (Branch Chain Amino-Acidsrozvetvené aminokyseliny), tak sa neobnoví na takú hodnotu aby bol do približne 12 hodín pripravený na opätovné zažaženie.

GU BREW SMOOTHIE obsahuje glutamín, ktorý je hlavným zdrojom dusíka pre rastúce svaly – to je dôvod prečo ho nájdete v každom kvalitnom proteíne, či srvátke alebo caseíne. Glutamín taktiež zabezpečuje tú správnu ochranu svalových bielkovín v prípade, že sa telo dostane  do fázy potréningového katabolizmu. Výnimočná  je jeho  schopnosť urýchlenia regenerácie a jeho nevyhnutnosť  pre imunitu buniek v tel.  L-arginín obsiahnutiý v tomto drinku je aminokyselina, ktorá je súčasťou všetkých proteínov, ktoré sú živej formy. Zvyšuje hladinu oxidu dusíka, ktorý podporuje rast svalov, napomáha uvoľňovaniu glukagónu, rastových hormónov a  inzulínu, pre lepšie kontrolovanie prijatých cukrov. Elektrolity ako sodík či draslík sú veľmi doležité pre normálnu činnosť nervovej sústavy, svalov a udržanie normálneho krvného tlaku.

Jedna dávka tohto regeneračného nápoja ti ponúkne hneď viac ako 150% dennú odporučenú dávku vitamínu E a C. Jedna dávka dokonca obsahuje optimálne množstvo magnézia, vápnika a želeža pre lepšie fungovanie tela a kvalitnejší životný štýl. Žiaden cholesterol a veľmi nízka dávka tuku v jednej porcii sú ďalšími pozitívami tohto recovery drinku. Ak by si sa obával zvýšeného podielu sacharidov, mal by si vedieť, že sa jedná o jednoduché a komplexné sacharidy, ktoré napomáhajú regenerácii a nezaťažujú organizmus.

Nebudem tu tento produkt do neba ospevovať lebo si myslím, že každý sa o jeho účinku musí sám presvedčiť. Ja osobne som zlepšenie v regenerácii cítil hneď na druhý deň po užití a to aj po počtoch kilometrov, ktoré zvyčajne nespadajú do môjho týždňového tréningového plánu.  Ale ku chuti sa určite môžem vyjadriť jasne a zreteľne – fantastická a to hlavne v podaní s mliekom, kde vôbec nie je nutné sa držať výrobcom udávaného dávkovania 500 ml mlieka na 65 gramov prášku ale 200-300 ml mlieka úplne na toto množstvo prášku postačí. Ja ale  sám musím povedať, že som aspoň na najbližšie mesiace našiel kamaráta, ktorý mi bude spríjemňovať potréningové stavy namiesto môjho 80% pieskovo chutiaceho proteínu.

jedna foto

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *