Novinky Rudy Project pre 2013 – Prilby | časť I.

5. 1. 2013 | Jaro

Pozrime sa na to, čo Rudy Project pripravil v novej sezóne 2013.  Ak čakáte horúce novinky v podobe nových modelov, sklameme vás. V uplynulej sezóne do ponuky pribudla top trieda prilby Windmax, ktorá v roli obľúbenej prilby na Tour de France nahradila Sterling. Vďaka Windmaxu má Rudy tým pádom kvalitné zastúpenie v každej triede z prilieb. Najnižšia trieda v podobe Slingeru, Zuma ako zástupca strednej triedy prilieb s dobrým pomerom ceny a výkonu, Sterling ako vyššia trieda prilby a napokon profi prilba v Podobe Windmaxu.

Mohlo by sa zdať, že pre novú sezónu vlastne nie je čo odprezentovať. Nie je tomu ale tak. V prípade yellow fluo farby prilieb bola zavedená jedna veľmi dôležitá inovácia. Začali sa vyrábať vo verzii yellow fluo shiny. Shiny namiesto matte (v starých modeloch) označuje lesklý povrch. Prečo je toto inovácia? Problémom starých yellow fluo prilieb bolo rýchle vyblednutie farby na slnku.  Tento problém je už teda zažehnaný. Prilba vyzera akoby bola ošetrená dodatočným ochranným poterom. Tento vzhľad je špecifický predovšetkým pre prilby Sterling. Pri ostatných modeloch je už samotný materiál povrch prilby lesklý.

Keďže sú jednotlivé modely prilieb už osvedčené, Rudy project zachováva farby, ktoré sa osvedčia a taktiež  v novej rade prináša aj nové.

Rudy Project Windmax

Jedná sa o časovkársku špecialitku pre top športovcov. Doteraz bývala dostupné len v jednej farbe. Tento rok prilbu nájdete v rôznych farbách. Keď sa teda budete chcieť vydať napríklad na Ironmana do Havajskej Kony, máte z čoho vyberať. 🙂  Prilba je dostupná v Rudy Project typickej yellow fluo, čiernej, bielej a limitovanej edícii so swarovski diamantami. K prilbe dostanete dve vyberateľné vetrania. Jedno, ktoré zaizoluje prúdenie vzduchu spredu pre maximálnu aerodynamiku a jedno s klasickým odvetraním. U nás bude prilba taktiež dostupná. Avšak len na objednávku. Jedná sa predsa len o špecifický typ tovaru.

 

 

Rudy Project Windmax

Tento model si aj napriek vyššie cene našiel stabilné miesto v modelovej rade. Odvetraním a váhou je porovnateľný s modelom od Gira Aeon. Ak porovnáte ceny, zistíte, že Windmax môže byť naozaj výhodnou kúpou (rozdiel až 35€). Minulý rok nebola ponuka farieb tohto top modelu nijako široká. Tento rok je obohatená o nádhernú yellow fluo. Táto verzia sa naozaj podarila a Rudy Project ju evidentne tlačí do každého modelu. Ďalšou novinkou je aj nádherná biela farba. Tieto dve verzie sú jednoznačne našimi favoritmi. Čierna a červená ostali z minulého roka. Ku každej prilbe dostanete vrecúško na prilbu, Mtb vizír, vizír na cestnú cyklistiku, vyberateľné vnútro so sieťkou a výplň do prilby bez sieťky. (viac info)

 

 

 

Rudy Project Zuma

Síce sa nejedná o bestseller, ale za skvelú cenu dostanete prilbu, ktorá sa minimálne doťahuje na Sterling. Skvelý pomer ceny a výkonu je to čo vystihuje Zumu a je dozaista málo prilieb, ktoré vás za cenu Zumy tak dobre ochránia a navyše budú na vašej hlave dobre vyzerať. Ponuka farieb bola v tomto prípade vždy extra široká. Z nových farieb vyberáme novinku yellow fluo (ako inak) a celo-čiernu variantu (viac info)

 

 

 

Rudy Project Sterling

Jeden z najpopulárnejších modelov. Pred dvoma rokmi bol najlepší z ponuky Rudy Project. Potom ho nahradil Windmax. Yellow fluo farba Sterling prešla najväčším faceliftom a ako sme už spomenuli, stala sa z nej shiny varianta. Najlepší krok od výrobcu aký mohol spraviť.  Novinkou medzi farbami je okrem iného aj čierna biela veľmi štýlová matná varianta. (viac info)

 

 

Veríme, že sa vám náš článok o novinkách páčil. I keď sa v prilbách modelové novinky neobjavili, v okuliaroch je to jednoznačne pestrejšie. Čo najskôr môžete od nás očakávať ďalší článok.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *