Novinky Rudy Project pre 2013 – Okuliare | časť II.

6. 1. 2013 | Jaro

V sekcii okuliarov máme jednoznažne viac noviniek ako v prilbách. Nepriahliadnuteľné sú dva modely okuliarov, jeden určený primárne na bikeSpaceguard a Stratofly a jeden so športovým vzhľadom, ale určite neurazí ani pri nosení vo voľnom čase Deewhy. V jazyku Rudy Project by bol Spaceguard a Stratofly zaradený do kategórie technical performance k modelom ako Rydon, Genetyk, Noyz a Magster. Deewhy sa vďaka svojmu rámu radí k okuliarom ako Gozen, Hypermask alebo Ability (kategória Performance Attitude).

Rudy project Spaceguard

AKo sme už spomenuli, jedná sa o okuliare ideálne na bike. Hlavnou devízou by mala byť nízka hmotnosť a to 25g! v kombinácii s dobrou cenou. Je ešte otázne nakoľko bude dobrá cena. Treba asi zohľadniť aj nemožnosť tvarovania nožičiek okuliarov. To zrejme bude aj oblasť, kde sa na týchto okuliaroch niečo ušetrilo. Musia teda sadnúť na hlavu. Tvar okuliarov by mal pripomínať masku a ochrániť vás tak pred všetkým vonkajšími vplyvmi.  Okuliare sú dostupné v 6 variantách. Je možné v nich ľubovoľne vymieňať sklá.  Na výber sú sklá ideálne do každého počasia.  Drahšou alternatívou sú fotochromatické sklá. Avšak v popise produktu sú nazvané ako photoclear. Uvidíme či sa jedná iba o skratku pôvodného názvu impactx photochromic clear alebo o nové sklo. Sme sami zvedaví. Viac o okuliaroch určite nájdete aj u nás na e-shope keď sa objavia v ponuke.

 

Rudy Project Stratofly

Podľa Rudyho sú to okuliare určené pre tých, ktorý túto značku ešte nepoznajú. Okuliare kombinujú všetky vyspelé funkcie klasických športových modelov (opäť chýbajú len tvarovateľné nožičky).  Aj tento model je ideálny pre bikerov, korčuliarov a pod. Spolu s vymeniteľnými sklami dostenete v okuliaroch aj tvarovateľný nosník a možnosť pripnúť dioptrický klip. Na výber máte celkovo z 8 variant. Vyberať si môžete z 4 modelov s laser sklami a zo 4 modelov s fotochromatickými sklami. Vyzerá to tak, že Rudy už v tomto roku upúšťa od červených fotochromatických skiel. Dominujú skôr clear sklá s väčším rozsahom stmavovania.

 

 

Rudy Project Deewhy

jedná sa o ďalšiu novinku. Osobne mi nepríde veľmi podobná ostatným modelom v kategórii performance attitude. Ak sa pozrieme napríklad na Gozen nájdeme v ňom aspoň tvarovateľné nožičky. V tomto prípade nožičky a ani nosník nie sú tvarovateľné. To sa ale určite odrazí aj na dobrej cene. Viem si ich predstaviť ako univerzálne okuliare vhodné aj na voľný čas a aj na šport. Ak by sme použili Oakley žargón, jedná sa o active model. Takže niečo medzi lifestylovým a čisto športovým modelom. V ponuke z Deewhy nájdete 6 rôznych modelov od klasického black gloss až po verzie so swarovski diamantami. Vyberie si teda každý.

 

 

 

Prvú časť článku Novinky Rudy Project 2013 – Prilby nájdete po kliknutí na link.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *