Staň sa pilotom s Oakley Flight Jacket

23. 5. 2018 | Monika

Najlepší odborníci na okuliarovú techniku prichádzajú s ďalšou novinkou. Špecialisti od Oakley jej dali názov Flight Jacket. Hlavnou myšlienkou bolo najmä pretekanie. Ako príklad môžeme použiť preteky na bicykli, kedy pri veľkej rýchlosti a nízkemu postaveniu na bicykli chceš výhľad bez akýchkoľvek zábran. Názov Flight Jacket teda znamená íst rýchlo, lietať. Tak ako názov Field Jacket bol inšpirovaný univerzálnou vojenskou bundou, Flight Jacket je inšpirovaný stíhacími pilotmi.

Okuliare nemajú hornú hranu, čo umožňuje lepší výhľad, vďaka ktorému vidíš oveľa viac, pretože ti dávajú viac miesta na vrchu, čo znamená, že ak budeš pozerať na cestu pred tebou zospodu, neuvidíš žiadny rám okuliarov.

Za veľkú výhodu považujeme nosník Bridge Advancer, ktorý zabezpečuje prúdenie vzduchu a zabraňuje zahmlievaniu. Nosník jednoducho stlačíš a dostaneš tak viac miesta. Pri vyšších teplotách je dobré mať nosník otvorený, aby sa tak zabezpečilo väčšie prúdenie vzduchu. Naopak, pri vysokej rýchlosti nechaj nosník zatvorený. Ak sa stane, že zabudneš a necháš ho otvorený počas vysokej rýchlosti, okuliare sa ti z tváre nezošmyknú vďaka protišmykovému materiálu Unobtainium, ktorý zvyšuje priľnavosť pri potení a všetko, čo pocítiš, bude len zvýšené prúdenie vzduchu.

Pre lepšiu kompatibilitu s helmami pridal Oakley dve vymeniteľné stránice. Náhradné sú o 5mm kratšie ako pôvodné. Okuliare majú väčší rozmer, ale vďaka materiálu O-Matter sú veľmi ľahké a navyše aj odolné.

K Flight Jacket si môžeš dokúpiť aj rôzne sklá. Sklá prizm road zlepšujú kontrast videnia na ceste a umožnia ti vidieť jamy a prekážky oveľa skôr, vďaka čomu budeš pri jazde istejší. Prizm polarized prinášajú maximálny kontrast a zvýšenú viditeľnosť s HDPolarized filtrovaním osvetlenia. Sklá Photochromic, čiže fotochromatické sklá sa stmavujú z číreho zafarbenia až do tmavej čiernej farby, podľa intenzity slnečného žiarenia.

Čo hovoríš na túto novinku ty? Páči sa ti nový dizajn? Napíš nám do komentu svoj názor! 🙂

Názor na “Staň sa pilotom s Oakley Flight Jacket

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *