Najmenšie detské ľadové korčule

26. 12. 2012 | Jaro

Tento rok sa do našej ponuky dostali najmenšie detské korčule aké na trhu existujú. Pozitívne na tomto celom je aj to, že tak ako pri všetkom ostatnom, ani tu nerobíme kompromisy v kvalite. Najmenšie ľadové korčule pre deti sú od značky Roces. V prípade, že nás navštívi zákazník, ktorý má cca 3-ročné dieťa spravidla je jedinou možnou voľbou Roces MCK. To nehovoríme len kvôli tomu, že chceme predať Roces, ale jednoduchu kvôli tomu, že od týchto korčúľ už menšie jednoducho nejestvujú. 🙂

Najmenšia dostupná rozťahovateľná veľkosť tohto modelu je EU 25-29. Väčšie veľkosti sú potom v intervale 30-35 a 36-40.  Malá veľkosť týchto korčúľ  nie je ich jediným benefitom a odporúčame ich jednoznačne aj vo väčších veľkostiach aj pre väčšie decká.

Začneme od vrchu. Konštrukcia korčúľ pozostáva z pevnej plastovej škrupiny, ktorá je mrazuvzdorná. Čo je pri detských korčuliach dôležité je fakt, že sú pevné a poskytnú dieťaťu pri jeho prvých krokoch dostatok opory. Doťahovanie je zabezpečené prostredníctvom dvoch pamäťových klipsní. Tento systém je oveľa jednoduchší ako samostatné šnúrky a tak ak deti chodia korčuľovať v rámci škôlky, poďakujú sa vám aj pani učiteľky. 🙂 Pamäťová klipsňa znamená, že si na vnútornej strane nájdete vhodnú pozíciu dĺžky klipsne a na druhej strane ju už potom len zaklapnete. To je ďalším krokom, ktorý zrýchli obúvanie týchto korčúľ.

Vo vnútri sa nachádza jednoduchá papučka bez vložky. Tá je na konci useknutá a na jej konci sa nachádza niečo ako popruh, ktorý sa vysúva podľa toho ako je plastová škrupinka roztiahnutá.

Systém rozťahovania je zabezpečený prostredníctvom spoľahlivého systému, ktorý sa presúva po 4 rôznych úrovniach v intervale 5 veľkostí. Je to asi najspoľahlivejší rozťahovací systém aký sme doteraz videli.

Nôž je vyrobený z karbónovej ocele. V chlapčenskej verzii má  kolísku ako pri hokejovom. Chlapčenské sú dostupné v čiernej a červenej farbe. Dievčenský nôž je so zúbkami a má samozrejme menšiu kolísku. Dievčenská verzie je dostupná v bielej a ružovej farbe.

Cena:  určite sa nejedná o lacné detské korčule. Treba ale vziať na ohľad to, aká je kvalita dôležitá aj pri detských produktoch a predovšetkým ako samotná kvalita vplýva na motiváciu používať ich.

Jednoducho povedané, kúpite dieťaťu lacné korčule budú ho hocikde tlačiť, budú mu prepadávať členky, lebo mu lacná topánka neposkytne oporu a podobne. Myslíte si, že dieťa bude chcieť v takýchto korčuliach korčuľovať a zlepšovať sa? S najväčšou pravdepodobnosťou bude nevrlé a nebude ho korčuľovanie baviť. Preto je náš názor jednoznačný. Určite investujte do kvalitných korčúľ. Investícia sa vráti na životnosti korčúľ a predovšetkým sa pretaví v šťastnejšie deti a detí, ktoré sa učia korčuľovať s radosťou. Kvôli lacným šmejdom by poľahky mohli na korčuľovanie zanevrieť.

Chlapčenskú verziu u nás nájdete na tomto linku. 

Dievčenskú verziu MCK máme na tomto linku.

2 názory na “Najmenšie detské ľadové korčule

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *