Na čo sa tešiť v korčuliarskom svete v roku 2015

21. 1. 2015 | Jaro

Prinášame ti krátky prehľad toho na čo sa v novej inline sezóne môžeš tešiť.

Inline Preteky

Berlínsky inline polmaratón a maratón

– aj v tomto roku sa uskutoční najväčší korčuliarsky sviatok. Sezóna sa otvorí už 29.marca tradičným Berlínskym polmaratónom a na záver sezóny (26.9) je naplánovaná celá maratónska trať. Ak chceš zažiť aké je to jazdiť s ďalšími 6000 korčuliarmi, určite sa neváhaj čo najskôr prihlásiť. Organizátor Scc events dokonca predáva aj zvýhodnený maratónsky balíček s ktorým za 99€ môžeš štartovať na polmaratóne, maratóne a taktiež  na Vatenfall City Night.

Swiss skate tour

aj s najrýchlejším maratónom na svete – po problémoch organizátorov švajčiarskeho a svetového pohára Iguana sa veľké inline maratóny do Švajčiarska vrátili pod hlavičkou Swiss skate tour. Jeden z najkrajších a jednoznačne najrýchlejších maratónov bol inline maratón v Engadine (ST. Moritz). V roku 2015 sa naň môžu korčuliari opätovne tešiť.

Tu je video z roku 2009:

Rajecký inline polmaratón

– klasika, ktorá sa organizuje ako súčasť bežeckého maratónu. Trať štartuje z centra Rajca a cieľ je v krásnych Čičmanoch. Pravou výzvou je potom taktiež profil trate, ktorý smerom k cieľu stúpa!

rajecc

zdroj: rajecký maratón

Novinka medzi inline pohármi

Italian inline tour 2015 je názov nového pohára organizovaného v Taliansku. Zatiaľ k dispozícii nie je veľa informácií, len toľko, že sa prvá zastávka uskutoční v Boloni 11-12 apríla. Pre bližšie info určite sleduj ich facebook stránku.

italian-inlinetour

Návrat korčuliarov na Brnenský automotodrom

– posledný krát sa 5-hodinový tímový závod na Masarykovom automotodrome organizoval v roku 2012. Pretek už bol charakteristický neskorým termínom, ktorý musel nasledovať až po ukončení moto sezóny. Potom čo prišla dlhá zima v roku 2013 sa už termín korčuliarom neušiel. Ak, tak len v podobe voľného korčuľovania cez týždeň.

V roku 2015 sa aspoň krátky 10km pretek organizuje ako súčasť bežeckého preteku Masaryk run. Masarykov okruh je preslávaný pozvoľným klesaním na väčšej časti trate a prudkým stúpaním na jej konci. V propozíciách sa ale spomína, že sa bude jednať o obrátkový závod a pretekať sa bude na časti trate bez prevýšenia. To je obrovská škoda, ale nejako začať treba. Dúfajme, že sa organizátori umúdria a v roku 2016 si budeme môcť opätovne zakorčuľovať na celom okruhu. Všetky info potrebné nájdeš na webe Masaryk Run.

 

Ďalšia stovka na obzore

po zaujmavom zážitku na Majstrovstvách Nemecka na dlhú trať  veľmi vážne zvažujem tento francúzsky Rollathlon i keď je to o dosť vzdialenejšie.

 

Kempy v Českej Republike

v priebehu apríla sa organizuje už tradičný inline kemp so špičkovým talianskym trénerom Paolo Marcellonim. Novinkou je ale inline camp s legendárnym Joey Mantiom. Pre viac info navštív web brno-inline.cz.

 

joey-foto

Tech

Trojkolieskové korčule

– predstavenie revolučnej novinky v inline svete vôbec nie je jednoduché. Powerslide sa pustil v roku 2014 s promovaním troj-kolieskovej novinky naplno. Na Berlínskom maratóne sme si ich mali možnosť vyskúšať, jazdili na nich už profíci z tímu Powerslide, niekoľkí rýchlokorčuliari si ich už mali dokonca možnosť objednať a na konci roka sa rozšírila správa o tom, že v roku 2015 budú 3x125mm kolieska povolené na maratónoch, ktoré ziatiaľ nie sú organizovaé FIRS.

 

Powerslide Grand Prix

Powerslide Grand Prix

Arma wheels

nová značka koliesok zaznamenala na tohtoročných mastrovstvách sveta. Arma predstavila aj svoj vlastný korčuliarsky tím, ale akosi sa nedostala k tomu najpodstatnejšiemu a to k biznisu. Ich kolieska stále nie sú na predaj, nemôžeme ich vyskúšať a celkovo je o značke ticho. Uvidíme

arma

 

Svietiace kolieska

už nemusia byť lacný šmejd: svetielkujúce kolieska bývali synonymom nižšej kvality. Powerslide si dal záležať na výskume a pre sezónu 2015 predstavil nové kolieska Photon. Sú vybavené ledkami a odolným a trvácnym materiálom, ktorý ti zaručí plynulú a rýchlu jazdu. Bude ich možné kúpiť vo všetkých veľkostiach. Dodávajú sa v tvrdosti 82A ale podľa prvých testov sú na pocit ako tvrdosť 85A a vydržia dostatočne dlho.

Okrem koliesok sú ďalšiu novinkou aj svietiace trubičky do šnúrok a kolieska na skateboardy Photon. Takto budeš na nočnom korčuľovaní tá najväčšia hviezda. 🙂

 

Čo zaujmavé by si do tohto prehľadu doplnil ty? Daj nám vedieť v komentároch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *