Moravský inline pohár Opava – posledné kolo

2. 10. 2016 | Jaro

Trať v Opave je už stará známa klasika. Polovica je v parku s dokonalým asfaltom, zvyšok ide okolo športovej haly a to je navyše všetko okorenené viacerými technickými zákrutami. Nudiť sa rozhodne nikto nebude. Dušan z doterajších troch pretekov Moravského pohára v sezóne 2016 absolvoval všetky tri, ja 2 z troch a tak sme si posledný jednoducho nemohli nechať ujsť.

Konkurencia bola na štarte dobrá, avšak chýbala časť českej reprezentácia, ktorá bola aktuálne na Majstrovstvách sveta v čínskom meste Nanjing.

Report z preteku som tento krát poňal trošku z inej strany. Najprv som čo to natočil na náš Instagram, na samotný pretek som si kameru nevzal a preto so ju zapol až po polmaratóne. Video nabralo zaujímavý rozmer a možno sa mi tak trošku podarilo zachytiť atmosféru aká na pretekoch panuje. Ak to namotivuje niekoho, kto sa pretekov ešte nezúčastnil, budem sa tešiť.

 

Kedže by väčšina mala byť zachytená vo forme videa, popíšem stručne priebeh polmaratónu. Ako som sa dozvedel po preteku, boli to dokonca Majstrovstvá Českej republiky v inline polmaratóne. Report v podaní Českej televízie nájdeš aj  na tomto linku.  Boli sme v čelnej skupine, ktorá mohla mať cca 15-20 ľudí. Vedel som, že si musím strážniť Štepána a Richarda z Bruslárny, ktorí sú na tom určite lepšie ako ja a budú chcieť nastúpiť a vyhrať v úniku. Tak sa po pár kolách aj stalo, avšak podarilo sa  mi ich docvaknúť a viacmenej som dotiahol celú skupinu. Približne v polovici sa to zopakovalo a tento krát som zaostal. Kedže nemám moc dobre najazdené zákruty, stratil som práve v nich a hlavne kvôli nim mi chýbalo niekoľko metrov na docvaknutie oboch chalanov. Zostal som visieť medzi únikom a odpadnutou skupinou. Sám by nemalo zmysel pokračovať a tak som sa pripojil k odpadlíkom. Chalani sa začali vzdaľovať. V skupine sa síce ťahalo a spolupracovalo, na dobehnutie úniku to ale nestačilo. Potom nám pri prejazde cieľovom bránou ohlásili 4 kolá do cieľa, ani som si nepamätal koľko vlastne jedno kolo malo, ale vedel som, že to je niečo pod 2km. Mrzelo ma, že som nezvládol nasledovať únik a cítil som, že mám na to ísť lepšie tempo ako sa šlo v „odpadlíckej“ skupine.  Prešli sme teda ďalšie kolo a tri kolá do konca mi prišli ako vhodný čas na to, aby som skúsil nastúpiť. Počkal som si na najostrejšiu zákrutu a za ňou som „vypálil“. Skupina ma samozrejme nasledovala a niekde na úrovni športovej haly aj docvakla. Keď som sa ale obzrel, boli sme cca len štyria a od zvyšku skupiny sme sa asi tak na 15m oddelili. Navrhol som chalanom nech „ťaháme“ ďalej, predsalen lepšie ísť do finišu v menšom počte. Všetci ale vyzerali, že majú dosť „zakúrené“ :)) , tak som do toho šliapol ešte raz a celej skupine som sa úspešne vzdialil. Už mi len ostávalo udržať to posledné dve kolá, tak som si aspoň riadne zamakal. Napokon úspešne a skončil som teda 3. na Majstrovstvách Českej republiky. Nasledovala ešte pauza a zmiešané štafety. To bolo vcelku zábavne, kedže sme sa pospájali dvojice z rôznych tímov.

Ó a skoro by som zabudol na celkové vyhlásenie Moravskej inline tour. Dušan skončil na prvom mieste a ja na treťom. Instagram story, priebeh štafiet, to ako vyzeralo samotné kolo v Opave a kúsok z vyhlásenia je v nasledujúcich videách.

Moravská inline tour – Opava- Čas po polmaratóne:

Vyhlasovanie výsledkov:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *