Majstrovstvá ČR na cestnom okruhu (tlačová správa)

27. 5. 2012 | Jaro

Dovoľujeme si zverejniť tlačovú správu týkajúcu sa majstrovstiev ČR na cestnom okruhu:

Mistrovství ČR na silničním ovále (v zahraničí známé pod označením ROAD) 2012se odehrálo 12.5.2012 v Běchovicích ve sport areálu na Korunce.

Na asfaltovém ovále o délce 333m zde svedlo souboj o titul 6 mistrovských kategorií.

 

Organizace závodů se ujali společně Sokol Běchovice II a Inlinetalent Praha. A protože mi hodnocení provedené organizace nepřísluší, přejdu rovnou na předvedené výkony a výsledky.

Juniorky DTereza Pfeiferová (Powerslide.cz) vyhrála naprosto přesvědčivě. Ani na jedné z tratí nenašla přemožitelku. Zvítězila dokonce ve všech rozjížďkách a tak jsme ji mohli postupně sledovat jak celkem 5x protnula v cíly pásku jako první.

 

Junioři DJan Přibík (KSBM Praha) svedl v této kategorii už přeci jen vyrovnanější boje. Přesto však i on vyhrál přesvědčivě a ovládl, až na 1000m kde rozhodovala až cílová kamera, všechny tratě. Trojice Bohumský (KSBM) , Fajkus (KSB Benátky) a Stodola (KSBM) jsou však více něž konkurence schopní a proto se můžeme na příštím mistrovství v této kategorii těšit na další napínavé souboje.

 

Juniorky C – Vítězka Tereza Bohumská (KSBM Praha) letos sbírá i velké úspěchy v zahraničí proto nebylo tajemstvím, že je favoritkou na titul. Role favoritky byla splněna. Tereza má letos skvěle našlápnuto a těšme se na její další především zahraniční výkony. Ve sprintu na 200m je potřeba vyzdvihnout výkony Stodolové (KSBM) a Došlé (KSB Benátky) které obě dokázali Terezu v chrono závodě porazit.

 

Junioři C –  Vítězství v této kategorii si zajistil především výborným bodovacím závodem Jan Hemer (KSBM Praha), kde vyhrál po velké boji před Votrubou (KSBM) a Drábkem (KSB Benátky). Jejich závod na 3000m bodovací byl velmi pěknou podívanou. Jan Hemer si titul pojistil vítězstvím na závěrečné dvoustovce (která se tentokrát díky špatnému počasí jela na závěr dne).

 

Kadetky – Byly jsme svědky velkých bojů dvouch hlavních favoritek Sejpalové (KSB Benátky) a Poplové (Powerslide.cz). Vítězství nakonec slavila Michaela Sejpalová (KSB Benátky). Na závěr mohla pořadí ještě změnit dvoustovka. Kde se hned 4 závodnice srovnaly do 25 setin. Vítězství na 200m získala Natálie Poplová a musela čekat zda jí soupeřky svým časem pomůžou v bodové matematice trojboje. Nestalo se tak. Michaela Sejpalová svou dvoustovku zvládla, obsadila v ní druhé místo a celkově tak mohla slavit titul mistryně ČR.

 

Kadeti – Tato kategorie už poněkolikáté letos přinesla souboj  závodníka Davida Štěpánka (Inlinetalent Praha) s Alešem Ceplechou a Kryštofem Pravdou (oba KSBM Praha). Nejdramatičtější souboj se odehrál na trati 5000 bodovacích. Kde díky spojenému závodu s juniory B neměli kadeti moc šancí bodovat, ale rozhodně to na dramatičnosti neubralo.

Závod na 5000m b. plný vyhrocených strkanic a šarvátek (jak k tomuto sportu někdy patří) nakonec dojel do cíle v pořadí Pravda, Štěpánek, Domín, Ceplecha. Před závěrečnou dvoustovkou se už tedy dalo tušit že vítězem bude Štěpánek. Přesto však závodník Ceplecha dokázal ještě trochu potrápit svého soka. Nakonec však po sečtení všech bodů se stal mistrem ČR zaslouženě David Štěpánek (Inlinetalent Praha)

 

Juniorky B – Zde jsme mohli sledovat dva minisouboje. Ten první o prvenství mezi Kolesárikovou (KSB Benátky) a Novotnou (BK Náchod) a ten druhý o bronz mezi Šejgunovou (BZK Praha) a Praibišovou (Inlinetalent Praha). Netradičně tak rozhodoval až závěrečný sprint. Bylo jasné že jak dojede závod na 200m chrono tak se rozdají mistrovské medaile. Nejlepšího času dosáhla Tereza Kolesáriková (KSB Benátky) a stala se tak mistryní ČR před druhou Kateřinou Novotnou. Přímí sprinterský souboj o třetí místo vyhrála Nikola Šejgunová (BZK Praha)

 

 

Junioři B – Pro letošní rok další vyrovnaná kategorie kde se bojuje o každý centimetr na trati a o každou setinku v časomíře. Trojice favoritů Vevera, Pravda (oba KSBM Praha) a Prokop (BK Náchod) svedla opět velké boje. O vyrovnanosti vypovídá i to že každý z favoritů si připsal po jednom vítězství. Vevera vyhrál bodovačku (což bylo rozhodujícím faktorem celého MČR), Prokop 1500m a Pravda 200m. Velmi dobře si v závodě vedl 4.tý v konečném pořadí Přemysl Domín (KSBM Praha), který nebyl zdaleka jen do počtu, ale hlavně v bodovacím závodě podal bojovný a velmi dobrý výkon. Nejsilnější a nejpřesvědčivější však  byl nakonec Lukáš Vevera (KSBM Praha) a slavil zaslouženě titul mistra ČR.

 

Juniorky A – V této kategorii se nemohl udělovat titul mistryně ČR. Toto pravidla dovolují až od minimálního počtu dvou závodnic. Vítězkou této kategorie se tak stala Lenka Záhumenská (BZK Praha), která si alespoň zazávodila společně se seniorkami kde vyhrála všechny 3. tratě.

 

Junioři A – Mistrem ČR se stal velký favorit této kategorie loňský vicemistr Evropy Adam Adlt (TJ Žďár n/S). Soupeři z jeho kategorie zatím bohužel nejsou konkurence schopni. Na vyrovnanější boje si u Adama musíme počkat až postoupí do kategorie seniorské.

 

Seniorky – Absence největších favoritek z minulého roku obhájkyně Sáblíkové a Novotné ovlivnilo atraktivitu této kategorie. Je třeba však trochu na dálku pokárat další ženy Českého inline rychlobruslení. Protože Sáblíková a Novotná jsou ledové specialistky a úspěšné reprezentantky dá se jejich absence pochopit. Ale kde byly Hlůšková, obě Novákové, Klimešová, Šodková a další, když se udělovali mistrovské medaile. Je to velká škoda. Vítězství si odvezla Jana Hroudová a to zcela zaslouženě. Soupeřky si letos na MČR nenašli cestu , zřejmě z obav že se jedná o závody na ovále a za možného deště.

 

Senioři – Tradiční souboj Krupka (KSBM Praha) vs Suchý (BZK Praha) pro sebe rozhodl díky lepšímu sprintu na 200m Ondřej Suchý. Ostatní soupeři však nebyly jen do počtu. Na rozdíl od žen se zde sešla kompletní špička  Filip Adlt (TJ Žďár/S),R.  Kudělásek (Bruslárna.cz), Matěj Pravda – KSBM (opět předvedl vynikající sprint a potvrdil že je současným nejlepším naším sprinterem který se může s klidem měřit v zahraničí). Znalejšího diváka musel potěšit návrat na závodní dráhu Petra Hargaše (KSB Benátky), několikanásobného mistra republiky z minulých let a jednoho z nejlépe technicky vybavených bruslařů u nás. Přejme Petrovi aby mu jeho elán a návrat na závody vydržel. Mistrem ČR v kategorii senioři se stal Ondřej Suchý (BZK Praha).

 

Celkové výsledky – http://www.wott.cz/news/vysledky-mcr-silnice-12-5-2012/

 

Na vítěze čekali pěkné ceny od hlavního sponzora Cofidis a partnerů ALEA, Powerbar, Talmet, Aaron, LaLorraine (za což jim děkujeme).

 

Mistři republiky v kategorii senioři převzali mimo poháru a medaile i Hi-fi vež. V juniorských kategoriích pak čekal na dívky dres pro vedoucí závodnici seriálu Wheel on the track.

Bodovalo se do svou seriálů, středeční Běchovice Korunky a seriálu Wheel on the track.

 

Tímto i srdečně všechny zveme na další Korunky a Wheel on the track závody (další je na pořadí 7.7. ve Žďáru n/Sázavou)

 

Počet mistrovských titulů není pro letošek zdaleka vyčerpán, čekají nás další boje ať už na půl maratonské trati v Táboře (3.6.) a nebo na dráze v Benátkách (23.-24.6.)

Autor: Pavel zajpt

Zdroj: inlinetalent

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *