Kolieska Bont Mayhem – recenzia

26. 7. 2013 | Jaro

Zákaznícka recenzia:

Nakoľko som už počas svojej korčuliarskej kariéry vyskúšal všelijaké kolieska, chcel som teraz vyskúšať niečo na čom som ešte nejazdil. Pôvodne som chcel skúsiť Bont black OPS, ale nakoľko bol v čase mojej kúpy problém s dostupnosťou týchto koliesok tak som sa nechal nahovoriť na novinku od Bontu Mayhemy.

Nakoľko som trošku ťahší korčuliar tak som väčšinou preferoval tvrdšie kolieska tvrdosti 86A a vyššie ale tieto boli 85A ale po prečítaní niekoľkých referencii som pristúpil aj na tvrdosť 85A.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Predtým som jazdil na ATOM-och 86A ktoré patria ku veľmi dobrým kolieskam, ale nakoľko som človek zvedavý chcel som skúsiť opäť niečo iné.

Po nahodení novy koliesok som sa vybral na prvú jazdu. Zostal som veľmi milo prekvapený lebo som mal pocit ako keby som jazdil po koberci. Kolieska sú veľmi tiché,  majú vynikajúci rebound  ale aj grip a veľmi dobre absorbujú nerovnosti , ktoré som skoro vôbec necítil. Zostal som milo prekvapený aj ich gripom počas dažďa. Keď ma raz počas tréningu  chytila poriadna búrka, ja som tu zmenu z prechodu zo suchého na mokrý povrch ani nepocítil a v rovnakom tempe som pokračoval ďalej . Trošku som mal zo začiatku  problém zvyknúť si na to že sú o niečo pomalšie, nakoľko som bol zvyknutý na vyššiu tvrdos ť ale tento pocit sa mi po nejakých 10 jazdách stratil.  Keď som sa pozeral do mojich korčuliarskych logov zo športtestera, tak ta zmena rýchlosti bola iba pocitová záležitosť.  Čo sa týka opotrebovania, mám na nich nabehaných nejakých 600km a zatiaľ som z nich „zbrúsil cca nejaké 2-3mm“ . Kolieska patria do vyššej triedy takže tomu zodpovedá aj ich cena, ale zasa na druhej strane ak ste korčuliar ktorý korčuľuje niekoľko krát do týždňa určite by som  ich odporúčal nielen pre PRO sektor ale aj pre vyššiu fitness triedu.

 

Autor: Róbert

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *