Kde bude inline korčuľovanie za pár rokov (glosa)

19. 8. 2015 | Jaro

Pri hrabaní sa v starých inline časopisoch som narazil na jednu starú glosu, ktorú napísal majiteľ Powerslide Matthias Knoll. Časopis Inlinenews.de sa už nevydáva a články z neho na webe niesú. Preto som si povedal, že by mohlo byť fajn podeliť sa o ňu. Zaujímavá je obzvlášť aj kvôli tomu, že sa týkala budúcnosti korčuľovania a toho ako bude vyzerať za 5 rokov (časopis je z roku 2009), píše sa v nej teda vlastne o prítomnosti. Okrem toho, že sa v glose nachádza pár slušných „kraviniek“ v niektorých sa šéf nemeckej značky trafil. Nebudem ale predbiehať, tu je samotná glosa:

Keď ma poprosili, aby som napísal niečo o tom, ako bude inline korčuľovanie vyzerať z 5 rokov, povedal som si najprv, ako to mám vedieť? Keby som to už dnes vedel, nemusel by som práve sedieť v práci. Dobré rady sú drahé … ale v tom som v skrini uvidel kryštáľovú guľu. To čo som v nej videl, bolo jednoducho úžasné. Práve bol uvedený na trh nový systém brzdenia, kolieska v rýchlokorčuľovaní majú všetky cez 130mm, fitness korčule sa robia s kolieskami 100mm a viac, nafukovacie kolieska sú novou rýchlokorčuliarskou revolúciou, Unibody-Skate* predčili všetky očakávania, všetky korčule už majú  len 3 kolieska, guličkové ložiská už neexistujú, boli vyvinuté vzdušné ložiská so 100% presnosťou, lacné supermarketové korčule sú predpripravené tak, aby sa jednoducho zrecyklovali. Zatiaľ mi guľa napovedala len všetko týkajúce sa technického pokroku, musel som sa teda zapozerať ešte viac, aby som sa dozvedel aj o budúcnosti pretekov. Majstrovstvá Európy a Sveta sa vôbec nezmenia, pretože sa zväzy ani po 167 zasadaniach nedohodnú. Jedinou zmenou bude, že sa Majstrovstvá sveta a Európy budú konať štyri krát za rok, zatiaľ čo sa termín oznámi vždy len 2 týždne vopred. Zaradenie medzi olympijské športy sa opäť prepásne, aj napriek tomu, že Derek Parra dal do svojej prednášky absolútne všetko.  Potom som sa ale obrátil na veštkynu  v ezoterickej TV. Aj tá mi dokázala čoto vyveštiť z ruky. Nordic skates (offroad korčule) si našli uplatnenie vo vojenských misiách a začali sa používať v Afganistane a Iraku.  Záujem televízie a médii o inline korčuľovanie rapídne stúpol. Pri všetkých maratónskych podujatiach sú korčuliari súčasťou štartového poľa. New York zaznamenal na štart viac korčuliarov ako bežcov. Dizajn korčúľ je extrémne zameraný na módu. Na módnych prehliadkach sa namiesto chôdze korčuľuje.  Sebastian Baumgartner (moderátor korčuliarskych podujatí v Nemecku) spolu s Dieterom Bohlen moderujú DSDSMHTIS „Deutschland sucht den Super-Mega-Hyper-Turbo-Inline-Star“ (Nemecko hľadá Super Mega Hyper Turbo Inline hviezdu). Napokon sa Matze Knoll stal  nemeckým císarom a za ženu si vzal Angelu Merkelovú. 

Váš Matze

Tak čo vravíte? Trafil sa „Matze“ aspoňs niečím do aktuálneho korčuliarskeho sveta? Aká by bola Vaša predpoveď na nasledovných 5 -10 inline rokov?

 

 

* žiaľ sám nemám šajnu čo sa Unibody skate myslelo. Ktovie či to vie autor : – )

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *