Kam smeruje trojbodové upnutie Bont

25. 7. 2013 | Jaro

Každý z výrobcov rýchlostných korčúľ sa s nástupom väčších koliesok popasoval po svojom.  Popri 4×100 mm a 4×110 začali dominovať Hi-Lo rámy, kde na druhom mieste figuruje menšie koliesko. Vďaka tomu má korčuliar ťažisko vo výške menšieho kolieska (pri ráme 3×110 a 1×100 na úrovni 100mm) a o niečo kratší a obratnejší rám pri zachovanej rýchlosti väčších koliesok.  Tak si môžu často aj nižší korčuliari dovoliť jazdiť na 110mm.

Bont sa s touto problematikou popasoval po svojom. Na trh uviedol trojbodové upnutie, ktoré sa skladalo z oblúkovito vytvarovaného karbónu, ktorý  bol nasadený na rám, kde ho kolieska v porovnaní s inými rámami prevyšovali v oveľa väčšej miere.

cheetah-3pt-boot_black_1_large_large

Tento systém poskytol korčuliarovi na jednej strane znížené ťažisko a na druhej strane nevídanú pevnosť a skvelý prenos energie. Korčuľa vďaka tomu získavala skvelú výhodu predovšetkým pri jazde vonku (polmaratóny a maratóny), avšak pri jazde v hale (indoor) dopytovali korčuliari po výrobcovi Bont topánky, ktoré by boli flexibilnejšie.

Jednou z možností by samozrejme bolo striedanie rôznych korčúľ.  Avšak tou najrozumnejšou sa javí vloženie stredové bodu, ktorý je odnímateľný. Na jednej strane stratí korčuľa výhodu zníženého ťažiska, na strane druhej získa korčuliar možnosť rozhodnúť sa medzi tuhšou a flexibilnejšou topánkou.

Z tohto dôvodu Bont uviedol spolu s novým modelom Vaypor 3PF midpoint, ktorý spravý z akejkoľvek dvojbodovej topánky Bont trojbodovú. Stredový bod je kompatiblný so všetkými 3PF rámami.

Video z uvedenia  3 PF midpoint:

Ako sa to prejaví v našej ponuke:

Všetky 3 PT modely, ktoré sme mali skladom sa predali. Dostupnosť týchto modelov je aj u medzinárodného distributóra minimálna. Vypredáva posledné zbytky. Skladom sem tam ostane trojbodová  3PF varianta, ktorá je kompatibilná s 3PF 6061 a 7051 rámami. Obe trojbodové varianty ale postupne nahradia dvojbodové korčule do ktorých je možné vložiť 3PF midpoint.

Na výber k dvojbodovým topánkam získaš rám 3PF 6061, ktorý je  k modelom ako Jet, Cheetah alebo Z absolútne postačujúci. Tento model rámu znamená v porovnaní s pôvodným trojbodovým  3PT modelom taktiež posun. Starý Alu s-frame bol síce extra ľahký, 3PFrám má ale použité všetky top technológie Bont za stále dostupnú cenu.

Ak budeš hľadať najvyšší model rámu k tvojim novým Bont Vaypor, zrejme zvolíš rám 3PF 7050.

3pf_6061-T6-Aluminum

Kedže sú 3PF rámy drahšie, cena sa prejaví aj na samotnom dvojbodovom komplete. Vyššou cenou nechceme vystrašiť potenciálnych nových rýchlokorčuliarov a preto v ponuke na e-shope necháme aj staré trojbodové korčule. Dostupné budú na objednávku. Rovnako k 3-bodovým topánkam pristupuje samotný Bont. Ten už trojbodové topánky na sklad nevyrába taktiež. Je ich ale ochotný na objednávku vyrobiť.

Momentálne sa snažíme doplniť sortiment z Bontu dvojbodovými topánkami, aby tak bola ponuka opätovne súvislá a zmysluplná. Všetko z Bontu u nás nájdeš na tomto linku.

1

Jet_2pt_boot_large_large

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *