Inovácie v oblasti X-Technology

7. 9. 2018 | Monika

V nasledujúcom roku 2019 švajčiarsky výrobca X-Bionic predstaví tri nové inovatívne technológie – Tentacle, PolarFur a ThermoSyphon. Najdôležitejšou technológiou je ThermoSyphon, ktorá získala ocenenia ISPO Award Gold Winner a Plus X Award pre vysoko funkčné oblečenie.

most innovative brand

Termoregulácia a odvod vlhkosti 4.0

Vychádzajúc zo systému 3D Bionic Sphere, ktorý sa teší veľkému úspechu už pár rokov, ThermoSyphon technológia tiež spoľahlivo chladí, keď sa začneš potiť a hreje, keď cítiš chlad. Mení potenie na energiu a zvyšuje výkon pomocou termodynamiky a gravitácie. Technológia pozostáva z veľmi komplexnej siete kanálikov a komôr integrovaných do textilu, ktoré majú dvojitú funkciu. Počas aktívnej fázy zaručujú účinnejšiu reguláciu vlhkosti,  inteligentný odvod potu do priestorov určených na chladenie. Na druhej strane, počas odpočinku zabezpečuje Thermosyphon spoľahlivú izoláciu.

Chladiaca vrstva potu na pokožke podporuje telesnú termoreguláciu. Nadbytok potu absorbujú Sweat Traps, ktoré ho následne odvádzajú von, aby sa odparil. Pot sa mení z kvapalného stavu na plynný v kanálikoch patentovanej 3D konštrukcie.

V nasledujúcom videu sa o novej technológií dozvieš niečo viac 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *