Inline korčule K2 pre rok 2013

24. 1. 2013 | Jaro

Značka K2 si tento rok pripravila viacero noviniek. Jedna z nich je snáď revolúčná. Síce nemá v pláne zmeniť ponímanie korčuľovanie ako systém GTR od Rollerblade , avšak vnímame ju oveľa realistickejšie. Jedná sa o systém Vortech. Nebudeme ale predbiehať a pozrieme sa na to, čo pre nás K2 má.

Stránka K2skates.com ešte spí zimným spánkom alebo spánkom minulej sezóny, my už ale máme všetky potrebné fotky, ten správny katalóg a tak nie je dôvod váhať a môžeme sa pustiť do predstavenia.

K2 zostala pri starom delení korčúľ a tak vás v tejto oblasti nič neprekvapí. Ak si nájdete svojho favorita, určite budete vedieť v ktorej kategórii ho hľadať.

Začiatočnici pozor! Začíname

Pre začiatočníkov tu máme pomerne široký výber. Označenie F.I.T bolo zachované a tak tu pre pánov začiatočníkov máme F.I.T 80 Alu a F.I.T 80. Tieto dva modely sa predovšetkým líšia v ráme. Šporoliví učni zrejme nebudú chcieť veľa investovať a rozhodnú sa pre obyčajný kompozitný rám (umelohmotný). O trošku ambicióznejší potom zvolia radšej verziu s aluminiovým (hlinník) rámom.

Pre dámy tu je potom Andra Alu a Athena. Skúsime objasniť aj to prečo sa zrazu v názve korčúľ začalo objavovať slovo Alu. Model Athena a pánsky F.I.T.  v najlacnejšej variante (pôvodne Moto) získali kolieska s veľkosťou 80mm (namiesto 78mm).  V následku toho tu vznikla pri modeloch F.I.T – 2x F.I.T. 80. Preto dostal aj pánsky aj dámsky model s hlinníkovým rámom označenie Alu. Aby vás to nemiatlo, aj minuloročné Andry mali hlinníkový rám.

Fitness séria pre pokročilejších

Kolekcia fitness korčúľ K2  s 84mm kolieskami nezaznamenala zásadné zmeny. Jediné pozorovateľné sú v dizajne. V článku uvádzame aj Boa modely so špeci zaťahovaním. Avšak vzhľadom na to, že na Slovensku sú populárnejšie lacnejšie modely bez Boa zaťahovania, v našej ponuke zväčša nájdete korčule s klasickým alebo rýchlozaťahovacím systémom. No a takto vyzerajú nové dizajny korčúľ.

Špeciálnou kategóriou sú korčule Maia a Etu vyrobené z eko materiálov a ich nový dizajn.

 

Hlavná kategória X-Trainning series (vortech)

Pre nás sú favoritmi K2 VO2 Max 90 M a K2 VO2 Max 90 W oba modely majú 4x90mm kolieska, rýchlozaťahovacie doťahovanie šnúrok a  nemajú drahšie doťahovanie BOA. Sú nástupcami populárnych K2 Mach 90 a K2 Celena. Tie sa už tento rok v ponuke neobjavia. VO2 Max si taktiež vzali z pôvodných modelov kvalitný a ľahký rám Vo2.2, ložiská ILQ9 classic plus a samozrejme bezkonkurenčnú K2 Softboot.

Hlavným dôvodom na uvedenie týchto nových modelov bola nová technológia odvetrania Vortech. Presne a aj s obrázkami sme ju popísali v článku o vortech technológii. 

Vo všeobecnosti sa jedná o systém kanálikov, odvetraní a výduchou prostredníctvom ktorých sa eliminuje na maximum pot a potenie v korčuli a vo vnútornej topánke.Popri tomto systéme je korčuľa stále extra ľahká, tak ako sme pri K2 zvyknutý. K2 Mach 90 a K2 Celena patrili jednoznačne medzi bestsellery našej ponuky. Veríme, že sa takto bude dariť aj ich nasledovníkom.

…. a modely s boa zaťahovaním

…. a modely s hi-lo rámom (2x90mm 2x 100mm)

 

 

Powerblading a urban

K2 v tejto kategórii opäť vsadila na osvedčených favoritov. Fatty Pro a Varsity majú v ponuke svoje pevné miesto. Obmenou prešiel len dizajn korčúľ keď tento rok dostali Fatty Pro klasický čierny look.

Do popredia sa stále viac a viac derie model IL Capo. Na prvý pohľad by sa mohlo jednať o klasickú urban alebo freestyle korčuľu. Tu jej využitie ale zďaleka nekončí.  Čo sa týka doťahovania, pripomína napríklad model Rollerblade Fusion 84GM, kde odolnosť korčule podčiarkuje vynechanie klipsní a použitie masívnych a spoľahlivých suchých zipsov. Samotný rám je len o 4 mm dlhší ako podvozok korčúľ Rollerblade Twister. Jeho hlavnou a trošku skrytou devízou je UFS kompatibilita. Celý rám teda môžete jednoducho vymeniť za iný UFS rám, v tomto kontexte napríklad za niektorý rám z modelov Fatty pro alebo Varsitiy alebo akýkoľvek UFS rám a následne môžete začať slidovať tyčky a robiť podobné bláznovstvá.

Keď už sme pri „slidovaní“, vonkajší bok korčule je prispôsobený na to, aby bolo s korčuľami možné slidnuť schody alebo tyčky v skateparku (samozrejme len bokom, nie stredom cez kolieska 🙂 ) Okolie päty, členka a celkovo celá škrupina korčule je masívna a extra odolná, jediná odľahčená časť v porovnaní s agressive korčuľami je v podstate len nad členkom. Ak sa teda rozhodnete UFS rám vymeniť za agressive verziu, získate aj extra ľahké agressive korčule.

Korčule sú dodávané s ILQ7 ložiskami a Hyper Concrete +g kolieskami, ktoré sú určené na Urban korčuľovanie. Pri investícii do K2 IL Capo teda získate takzvaný whole – package, nemusíte si hneď dokupovať urban kolieska na to, aby ste na nich mohli jazdiť agresívnejšie a podržali vás. (viac info o K2 IL Capo)

 Pretekárska rada 

Keď sa povie K2, každý si predovšetkým predstaví extra kvalitné fitness korčule s mäkkou topánkou. Nezabudlo sa ale ani na pretekárov a Radical je samozrejme opäť v ponuke ako dlhoročná klasika. Do ponuky sa vrátil aj vynovený model K2 pro longmount s na race korčuľu trošku vyššiu topánkou a v tomto segmente trochu nevídaným Boa doťahovaním.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak sa vám naše uvedenie noviniek páčilo alebo máte akýkoľvek návrh/otázku,  dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroj fotiek: k2skates.com

K2-korčule-button

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *