Bruslaři létali v Hradci Králové vedle letadel (TS)

27. 5. 2012 | Jaro

HRADEC KRÁLOVÉ  (Tlačová správa Lifeinline.cz)–  Noční prudký déšť a spektakulární, ale velmi hrozivá temná mračna nad ranním nedělním Hradcem Králové asi spoustu bruslařů odradila od startu v úvodním díle seriálu Inline pro život – LifeInLine Tour. Celkem 350 startujících ale nelitovalo: z deštěm hrozících mraků se vyklubala modrá přívětivá obloha a vítr a zimu vystřídalo na letišti příjemné klima. Radovali se bruslaři i piloti malých letadel, kteří si to pomyslně rozdávali v přátelské symbióze v rychlostních soubojích.

Po dětských zajímavých závodech, Fitness desítce a tradičních štafetách se na start úvodního závodu Českého poháru v půlmaratonu postavilo 115 závodníků z Česka, Slovenska a Polska. Hned v úvodním okruhu se od hlavního pole odpoutala 30členná skupina se všemi favority, která v cíli druhého 3325 m dlouhého okruhu čítala už jen 16 jezdců. Několik jezdců, např. Pravdu nebo Adama Adlta postihl pád, který zmařil jejich ambice. V pátém ze sedmi okruhů už jezdila v čele 10členná skupina, v níž hýřili aktivitou také Poláci Chojnacki a Baran. Z ní odpadl Pospíšilík, ale dokázal se dotáhnout zpět. V předposledním okruhu odskočil ze skupiny Kuchař a vytvořil si náskok 14 sekund, ale byl sjet. Ve spurtu celé skupiny měl nejvíce sil český reprezentant Ondřej Suchý před spolupracujícími Poláky Bartoszem Chojnackim a Wojciechem Baranem. Vítěz zaznamenal průměrnou rychlost 35,66 km/h.

„Chtěl jsem si otestovat soupeře, jak jsou na tom po zimě. S výsledkem jsem pochopitelně spokojený. Plánoval jsem ujet a rozhodnout bez spurtu, ale nakonec došlo až k souboji v cílové rovince – Poláci hodně spolupracovali, ale vyšlo mi to. Letos hodlám odjet celou Tour,“ řekl Ondřej Suchý.

Také závod žen rozhodl až těsný spurt, v němž v nepřehledném finiši dvacetičlenné skupiny těsně vyhrála Kamila Nováková před Evou Šodkovou a Terezou Klimešovou s průměrnou rychlostí 33,88 km/h.

„Vítězství mě moc těší, loni jsem vůbec nezávodila kvůli škole, je to pěkný start do sezony. Ale dost soupeřek, hlavně z ledu, tady chybělo. Ve spurtu mezi muži ve skupině jsem tušila, že jsem vyhrála, Terezu jsem odpoutala už dříve, s Evou to ale bylo hodně těsné,“ řekla v cíli Kamila Nováková, která si pochvalovala i hradeckou trať.

„Ve skupině se to hodně mlelo a hlídat holky nebylo jednoduché. Trať v Hradci je super, hodně rychlá, navíc nám přálo i počasí. S druhým místem jsem spokojená a těším se na další díly Inline pro život – LifeInLine Tour v Praze,“ uvedla stříbrná medailistka Eva Šodková.

Výsledky půlmaratonu Českého poháru – muži: 1. Ondřej Suchý (BZK Praha) 39:10,628, 2. Bartosz Chojnacki -0:00,3, 3. Wojciech Baran (oba Mapei Ambra BDC – Pol.) -0:00,3, 4. Matěj Krupka (KSBM Praha/Inlinebus.cz) -0:00,6, 5. Filip Adlt (TJ Žďár nad Sázavou) -0:00,8.

Ženy: 1. Kamila Nováková (Winjay ISC Praha) 41,13,167, 2. Eva Šodková (LYKO klub Prachatice) -0:00,2, 3. Tereza Klimešová (Winjay ISC Praha) -0:00,5, 4. Jana Hroudová (Tuklaty) -3:45,6, 5. Adriana Andrésová (TEMPISH Inline Team) -4:04,1.

(jap)

Zdroj: lifeinline.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *