Atomic Skintec – výkonnostné bezvoskové bežky

21. 11. 2014 | Jaro

V tejto sezóne sme ponuku bežiek rozšírili o značku Atomic. Okrem kvalitných bežiek, ktorými je Atomic dobre známy, je jeho vlajovou loďou technológia Skintec. Určite si už počul o bezvoskových bežkách. Pravdou je, že ich treba aj tak na začiatku a na konci navoskovať . Voskovať nemusíš len odrazovú plochu bežiek. To ti samozrejme pomôže. Nevýhodou odrazovej časti, ktorú netreba pri tomto type bežkovať je,  že ťa pomerne dosť spomalí. Štrukturovanie sklznice v strednej časti ti totižto musí zabezpečiť dostatočne spoľahlivý odraz.

Technológia Atomic Skintec je iná. Sklzovú čast vpredu a vzadu samozrejme musíš namazať. Výnimočná je ale odrazovou plochou, ktorá je založená na princípe tuleních pásov. Tie zaručujú skvelý a plynulý sklz pri pohybe vpred a pri odraze skvelý a spoľahlivý odpich. To z nich robí klasické bežky, ktoré sú na jednej strane výkonnostné a taktiež ti ich príprava nezaberie veľa času. Ak si chceš poriadne a efektívne v zime zatrénovať, ale nemáš veľa času na prípravu bežiek, Skintec bude pre teba skvelou voľbou.

Na výber máš dve možnosti. Športovú variantu Atomic Sport Skintec , ktorá ti poslúži ak si zanietení športovec, ktorý hľadá optimálny tréningový doplnok v zime. Skintec plocha je v tomto prípade fixne pripevnená na bežkách a keď sa po pár sezónach opotrebuje, môžeš ju vymeniť. (viď video)

V prípade, že chceš to najlepšie čo je so Skintec-om dostupné, ideálne pre teba budú  Atomic Redster Skintec s world-cup sklznicou. Skintec je v tomto prípade súčasťou platne na magnetoch, ktorú je možné uvoľniť prostredníctvom jednoduchého kľúčika. V jednom balení získaš dve platne. Jednu so širším skintec pásom pre lepší odraz a jednu s dvoma užšími pásmi pre dlhší sklz.

Atomic dokonca predstavil aj Skintec Tune-Up Liquid pre predĺženie životnosti a predchádzaniu zamrzania skintec častí.


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *