Ako bolo na Slovakia Ringu

Máme pred sebou posledné kolo korčuliarskeho seriálu na autodrome Slovakia ring. Možno správny čas na zosumarizovanie uplynulých dvoch kôl, aby sme Vás naladili na to augustové.

Zosumarizovať by sa to celé dalo tak, že obe kolá dopadli nad očakávania dobre. Prvé, pre priaznivejšie počasie zaznamenalo lepšiu účasť. Na oboch tratiach (10 a 24 km) spolu štartovalo celkovo viac ako 100 korčuliarov. Zrejme kvôli prázdninám a nestálemu počasiu, keď väčšiu časť dňa pršalo sa na druhom kole v priebehu júla zúčastnil menší počet pretekárov.  Tí, ktorých počasie v tomto prípade zneistilo, mali napokon oprávnené obavy. V polovici 24 km sa nad motodromom v Orechovej potôni spustila prietrž mračien. Obzvlášť na častiach, ktoré boli drapľavé a uspôdobené tak, aby mali autá čo nejlepšiu priľnavosť, sa paradoxne našim kolieskam trať obzvlášť šmýkala. Ale niesme predsa z cukru a s takýmto niečím musíme tiež zabojovať  .

Účasť bola nečakane aj medzinárodná. Prvé kolo úroveň korčuliarskeho polmaratónu pozdvihli chalani z brnenskej Bruslárny. Najväčší obdiv ale počas oboch kôl bezkonkurenčne zožali deti z maďarského Szegedu, ktoré sa zúčastnili 10-km trate. O zastúpenie z celého Slovenska sa postarali aj korčuliari z Košíc. Niektorí sa prvého kola zúčastnili len kvôli tomu, že ho „mali cestou“, na druhé už cestovali účelovo.

Mňa osobne veľmi teší, že sa osvedčil koncept keď sme 10 km trať ohraničili maximálnou veľkosťou koliesok 90mm. Začínajúci hoby korčuliari tak nemuseli byť vyplašení z väčších výkonnostných rozdielov v porovnaní s rýchlokorčuliarmi s veľkými kolieskami.  Na 24km trati, ktorá bola bez obmedzení sa ale našiel stále dostatok fitness korčuliarov, ktorí si zapretekali aj na menších kolieskach a ukázali tak, že to nie vždy musí byť len vo veľkosti koliesok a hlavne, že každý korčuľujeme hlavne pre seba a všetkým nám ide hlavne o to, aby sme sa dobre zabavili. : – )

Ja som preteky Slovakia ring využil na kvalitný tréning. V konkurencii ostatných korčuliarov sa predsalen každý dokážeme vyhecovať k oveľa lepším výkonom. V prvom kole som sa umiestnil na celkovom treťom mieste. Vo finiši som nestačil na Lukáša, ktorý prázdniny trávil zrovna na Slovensku a Richarda z Brna. Odhliadnuc od toho to bol ale veľmi zaujmavý pretek, plný nástupov a únikov. V jednom z nich som si s Peťom Ambrusom dokonca vytvoril náskok viac než 30 sekúnd. Priebeh druhého preteku výrazne ovplyvnil dážď. V prvej polovici sme si super zamakali, avšak po prietrži mračien sme boli radi, keď sme ostali stáť na nohách.   s Peťom sa nám podarilo vo dvojici odpútať a záverečný špurt som napokon vyhral.

Výsledky z druhého kola nájdeš na tomto linku. Pre výsledky z prvého kola zasa klikni sem.