Ako vybrať športtester

Trh so športtestermi je plný rôznych modelov. U nás nájdeš zastúpeného fínskeho  špecialistu na meranie tepu Polar.

Tu je pár tipov na športtestery, ktoré môžeš vybrať pre rôznych športovcov.

Športtester pre rekreačného športovca  alebo začiatočníka

rekreacny sportovec

Tu by sme normálne povedali, že začiatočník nepotrebuje veľa funkcií v športtesteri. Doba sa ale zmenila a aj v základných hodinkách dostaneš mnoho zaujímavách funkcií. Túto kategóriu športovcov jednoznačne najlepšie oslovuje Polar Ignite. Ovláda sa prostredníctvom jedného tlačítka v kombinácii s dotykovým displejom a po novom je dostupný v nových moderných farbách. Rozmer šírky remienka je rovno 2cm a tak si vies hodinky doplniť o akýkoľvek iný remienok.  Spoľahnúť sa môžeš na optické meranie tepu, možnosť doplniť meranie o bluetooth senzory (presnejšie meranie tepu prostredníctvom Polar H10) a celodenné meranie aktivity (link na Polar Ignite )

 

Športtester pre aktívneho športovca

Výkonnostný športovec

Pre aktívnych športovcov je určený model Polar Vantage M. Narozdiel od základného modelu nemá dotykový displej. Ten je ale nahradený celkovo 5 tlačítkami. Funkcie športtestera sú zamerané skôr výkonnostnejšie. Ciferník hodiniek je väčší  a spoľahnúť sa môžeš na všetky už známe funkcie, spolu s bluetooth konektivitou, optickým meraním pulzu s možnosťou rozšírenia o Polar H10 a taktiež trackovanie celodennej aktivity (link na Polar Vantage M).

Športtester pre výkonnostného a profi športovca

profik

Polar Vantage V je model vybavený pokročilou analytikou tréningov,  prémiovými materiálmi a ovládaním tlačítkami a dotykovým displejom.  Jednou z najzaujímavejších inovácii je meranie watov pri behu, vďaka čomu vieš ešte lepšie vyladiť svoj tréning ( link na Polar Vantage V ).