Ako vybrať dvojradové korčule

Retro je späť a s ním aj dvojradové korčule. Darček, ktorý poteší každé dievča a ženu. Pri výbere by ťa mohol odradiť správny výber veľkosti. Práve preto u nás pred Vianocami platí predĺžená lehota na výmenu tovaru. Korčule môžeš darovať a nepoužité po Vianociach vymeniť.

Neskrývame sa ale len za predĺženú lehotu na výmenu. So správnym výberom veľkosti ti vieme poradiť. Máme prehľad v tom, ktoré korčule ako sedia, z ktorej značky je lepšie vybrať väčšie číslo a naopak. Preto neváhaj a obráť sa na nás.

 

 

Stále ale platí, že sa zväčša rozhoduješ medzi teniskovou variantou topánok, ktorá je fajn na rekreačnú jazdu a variantou s krasokorčuliarskou topánkou, ktorá je naklonená viac smerom dopredu a okrem rekreačnej jazdy je výborná aj na precvičovanie tanečných trikov a kreácii.

Pár tipov týkajúcich sa výberu správnej veľkosti podľa značky

(Tipy sú približné. Vychádzajú z našich skúseností na predajni a majú ti pomôcť s výberom na diaľku bez toho, aby si sa musel/musela trápiť s tabuľkami veľkostí)

Chayaz väčšiny modelov od výrobcu Chaya je lepšie vybrať o jedno číslo väčšiu veľkosť aj v prípade, že ti už nerastie noha.  Ak ti noha rastie a chceš korčule kúpiť s rezervou, vyber si o dve čísla väčšiu veľkosť (celá ponuka).

Rio Roller, Rookie Rollerskates a SFR Skates – vyrába sa len v celých UK číslach a je veľmi štedro (veľko) číslovaná značka. To znamená, že ak majú byť korčule pre dospelého a výrábajú sa v jeho veľkosti, budú mu dobré. Ak má veľkosť na rozmedzí alebo veľkosť, ktorá bežne nie je v ponuke, je lepšie vybrať menšie číslo (ak nosí 36, vyberaj 35,5 a tak  ďalej) . Ak noha rastie, úplne stačí vybrať o jednu veľkosť viac a korčule sadnú a budú mať aj štedrú rezervu (celá ponuka).

 

Impala Rollerskates – vyberaj číslo aké bežne nosíš. Ak noha rastie, vyber o jednu veľkosť viac. (celá ponuka)

Moxi Rollerskates – vyberaj veľkosť akú nosíš a v prípade, že ti rastie noha, stačí rezerva s jednou veľkosťou. Vedz, že model Lolly je vyrobený z pravej kože a môže byť tesný. Časom sa rozjazdí. Model Beach Bunny je z umelej kože, kvôli čomu je pevnejší (celá ponuka).

Celú ponuku dvojradových korčúľ nájdeš na tomto linku. Prípadne sa rovno zastav na predajni.

Toto je jedno z našich starších videí, kde je trošku teórie. Odvtedy sa aj naša ponuka rozrástla a zmenila.